Microsoft, Bing chatbot’u SwiftKey’e ekler

Geçen hafta Microsoft’un Bing chatbot’u SwiftKey’e ekleyeceğinden bahsetmiştik. Şirket yaptığı açıklamada, Bing sohbet robotunu iOS ve Android telefonlar için popüler bir üçüncü taraf klavye uygulaması olan SwiftKey’e entegre ettiğini duyurdu.

Microsoft, kullanıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan yanıtlara ve önerilere hızlı bir şekilde erişmesine, doğrudan mobil cihazlarının klavyesinden bir sohbet robotuyla sohbet etmesine ve uygulamalar arasında geçiş yapmak zorunda kalmadan arama yapmasına izin verecek.

Bing, üç temel SwiftKey özelliği sunacak: arama, bip sesi ve sohbet. Klavye açıkken, bir alt menü açmak için sol klavyenin üzerindeki mavi Bing simgesine dokunmanız yeterlidir ve ardından Bing sohbet robotunun web’de arama yapmasını veya sohbet yoluyla yanıt vermesini isteyip istemediğinizi seçin. Diyelim ki hangi tatlının yemeğin yanına en çok yakıştığını öğrenmek istiyorsunuz, sohbet ederken arama çubuğuna yazmanız yeterli. Ancak, bir iş e-postasını yanıtlıyorsanız ve işlerin biraz daha profesyonel görünmesi için yardıma ihtiyacınız varsa, Ton özelliğini kullanabilirsiniz. Bir hatırlatıcı olarak, Arama özelliğini herkes kullanabilir, ancak Sohbet ve Sesli Ses özelliklerini kullanmak bir Microsoft hesabı gerektirir.

iOS ve Android kullanıcıları, sosyal medya ve e-posta gibi uygulamalarda SwiftKey’i varsayılan klavyeleri olarak ayarlayabilir. Temel olarak, uygulama üçüncü taraf bir klavyeyi destekliyorsa, üzerinde SwiftKey’i kullanabilirsiniz. AI teknolojisinin yanı sıra, SwiftKey’in diğer özellikleri arasında yazım hatası düzeltme, görev kaydetme ve kişiselleştirilmiş bir araç çubuğu bulunur.

Kaynak: Microsoft, iOS ve Android için SwiftKey uygulamalarına Bing AI sohbet robotu ekliyor

İlginizi Çekebilir