Microsoft, Internet Explorer’a veda ediyor

Microsoft, Internet Explorer 11 için yeni bir güncelleme yayınladı. Buna göre tüm Internet Explorer 11 kullanıcıları Edge’e yönlendirildi.

Microsoft, Windows 10’un tüketici sürümlerinde Internet Explorer 11’i kalıcı olarak devre dışı bıraktığını duyurdu. Geçen yıldan beri Internet Explorer’ı aktif olarak desteklemeyen şirketin 14 Şubat’ta yayınladığı son güncellemeyle Internet Explorer 11, Microsoft Edge için devre dışı bırakıldı. Yani 14 Şubat itibariyle Internet Explorer Edge’e yönlendirildi. Kullanıcılar Internet Explorer 11’i açsa bile Microsoft Edge’i otomatik olarak açacaktır. Microsoft’un açıklamasına göre hiçbir kullanıcıya alternatif sunulmayacak.

14 Şubat’tan önce Internet Explorer’ı devre dışı bırakan ve Microsoft Edge’e geçiş yapan kuruluşların herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur. Bu, Internet Explorer 11 masaüstü uygulamasının kalıcı olarak devre dışı bırakılmasından etkilenmeyecekleri anlamına gelir. Internet Explorer kullanan kişiler geçişlerini tamamlamış olmalıdır.

Güncellemeye rağmen, bazı kullanıcılar Başlat menüsünde ve görev çubuğunda Internet Explorer simgesini görmeye devam edebilir. Microsoft ayrıca Haziran 2023’te IE11 simgelerini Windows 10 Başlat menüsünden ve görev çubuğundan kaldıracak başka bir güncelleme duyurdu.

kaynak: Sonunda Microsoft, Internet Explorer’ın fişini resmen çekti – digitaltrends

İlginizi Çekebilir