Microsoft, yeni Bing’i tüm tarayıcılarda etkinleştirmeyi planlıyor

Microsoft başkan yardımcısı ve pazarlama müdürü Yusuf Mehdi, Microsoft’un yeni Bing’i daha fazla tarayıcıya getirmeyi planladığını söyledi.

Microsoft, geçen hafta birkaç demo ile geliştirilmiş bir ChatGPT Bing yayınladı ve talep artmaya devam ettikçe şirket, deneyimi daha fazla tarayıcıya genişleteceğini onayladı.

Microsoft Başkan Yardımcısı ve Baş Pazarlama Sorumlusu Yusuf Mehdi dün yeni Bing’in kullanıma sunulmasıyla ilgili tweet attı ve bekleme listesine katılanlara kademeli olarak davetiye gönderildiğini doğruladı.

Daha önce ilk 48 saat içinde 1 milyondan fazla kişinin kaydolduğu doğrulandı ve Mehdi, “milyonların” artık bekleme listesinde olduğunu söylüyor. Mehdi ayrıca, Microsoft’un varsayılan arama motoru ve tarayıcısı olarak Bing ve Edge’e sahip olanlara ve ilk deneyimi optimize etmek için Bing Mobile uygulaması yüklü olanlara öncelik verdiğini de doğruladı. Mehdi, Microsoft’un yeni Bing’i daha fazla tarayıcıya getirmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

Yeni Bing şu anda yalnızca Microsoft Edge ile sınırlıdır. Microsoft’un bu kısıtlamayı ne zaman kaldıracağı henüz belli değil.

Kaynak: Microsoft, bekleme listesi davetleri gönderildikçe Bing’i ChatGPT ile “tüm tarayıcılarda” etkinleştirmeyi “niyet ediyor” – 9TO5Google

İlginizi Çekebilir