Millet İttifakı’ndan cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun mesajı “Çanakkale Zaferi”

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanı ve Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü sosyal medya hesabından yayınladığı video mesajla kutladı.

CHP genel başkanı ve Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın büyük destanı olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü kutlu olsun.”

CHP lideri ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın büyük destanı olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü kutlu olsun. Bu eşsiz destanı yaratan ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.” Notuyla paylaştığı videoda şu ifadeler yer aldı:

“Bugün 18 Mart. Bugün, tam 108 yıl önce dünyanın en büyük askeri gücünü Çanakkale’de durdurduğumuz o büyük savaşın sembolik bir hikayesi. Bugün ecdadımızın işgalcilere canları pahasına “O kadar uzağa gidemezsiniz, çocuklarıma dokunamazsınız çocuklarım” dedikleri gündür. Bugün, Türk milletinin sadece bugün değil kendine de neler yapabileceğini ispatladığı, gücünü gördüğü gündür. Bugün Mustafa Kemal’in tarih sahnesine çıktığı Çanakkale Savaşı’nın 108. yıl dönümünü kutluyoruz. Yaklaşık bir yıl süren Çanakkale savaşında onbinlerce asker şehit oldu. Bizimki dışında herhangi bir insanın katlanabileceği bir acı değil.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir deprem nedeniyle böyle bir yıkım ve kayıp yaşıyoruz. Bugün başka hiçbir milletin kolay kolay kaldıramayacağı bir acıyla karşı karşıyayız. Ama unutmayalım ki bu millet Çanakkale’de ve sonrasında onca acıya, meşakkatlere rağmen ayakta kalmayı başardı. Gece gündüz yorulmadan çalıştı. Ve nihayet, parlak bir liderin önderliğinde, genç cumhuriyet yaralarını hızla iyileştirmeyi başardı. Biz de başaracağız. Biz de çok çalışacağız ve bugün yaşadığımız yıkımı birlikte aşacağız. Hepimiz kazanacağız, kazandığımızı eşit olarak paylaşacağız. Birlikte zorlukların üstesinden geleceğiz ve omuz omuza, kimseyi geride bırakmadan, tekrar ve doğru yönde dünya için model bir ülke inşa edeceğiz. Bu, hem bu ülkenin kurucularına hem de çocuklarımıza karşı görevimizdir!

Depremde kaybettiğimiz tüm şehitlerimizin ve insanlarımızın ruhu şad olsun.”

İlginizi Çekebilir