Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’ndan “Kürtler” başlıklı görüntülü mesaj: 3-5 oy için kimsenin kardeşliğe zarar vermesine asla izin vermem

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Kürtler” başlıklı görüntülü mesajında, “Kimsenin kardeşliğe 3-5 oy için zarar vermesine asla ama asla izin vermem” dedi.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı bir videoda şunları söyledi:

“Canlarım, ne zaman seçimden söz etsek, ne zaman saray onun seçimi kaybedeceğini görse, Kürtlere yönelik toplu damgalama ve terörist muamelesi başlıyor. Utanç verici. Gerçekten utanç verici. Şu anda milyonlarca Kürt terörist olarak görülüyor. her gün kesintisiz. Her gün sosyal medya trollerine milyonlarca dolar harcıyorlar. Bu troller beni aşağılamak için Kürtlere terörist muamelesi yapıyorlar. Halkımızı devletten uzaklaştırıyorlar. Neden? Üç ila beş oy. Utanmazlar. Gerçekten utangaç değiller. Kemal Bey’e iftira atacaklar diye milyonlarca insanın onuru bundan mı etkilenecek? Allah aşkına söyleyin milyonlarca insanın onuru zedelenmeyecek mi? Canlarım bu propagandaya aldanmayın ama aldanmayın. Kardeşlik kanunumuzu unutma. Türkleri ve Kürtleri kardeş yapan bir kader vardır. Kader bizi bir araya getirdi. Kader bize kardeş olmamızı söyledi. Kader bizi Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da terk etti. Kardeş sevgisi kadar derin bir sevgi yoktur. Yüzyıllardır birlikte yaşadık. Hiçbirimiz kendi yolumuza gitmedik, gidemedik. 3-5 oy diye kimsenin kardeşliğe zarar vermesine asla izin vermem. Şimdi uzun değil.”

İlginizi Çekebilir