Milletler İttifakı başkan adayı Kılıçdaroğlu: Çok önemli ve zor bir göreve başladığımın farkındayım

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi Nurhak Maraş’ta çadırda geçirecek. Çadırdan canlı yayına katılan Kılıçdaroğlu, “Çok önemli ve zor bir görev üstlendim” dedi.

CHP genel başkanı ve Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi 6 Şubat’ta iki şiddetli depremin meydana geldiği Maraş’ın Nurhak ilçesinde çadırda geçirecek.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter hesabından çadırın görüntüsünü yayınlayarak, “Saraydaki cumhurbaşkanından deprem bölgesindeki çadırdaki cumhurbaşkanına. Başkan adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi geçireceği çadırdan saat 23:00’te FOX TV Medium Page programına katılacak.

FOX TV’de canlı yayınlanan “Orta Sayfa” programına çadırdan katılan Kılıçdaroğlu, adaylığının açıklanmasının ardından 6 parti olarak uzun süre pazarlık yaptıklarını hissettiğini, Adaylık normalinin tartışılması

Görüşmeler sonunda uzlaşmaya varıldığını öne süren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Genel merkeze geldiğimde başta çalışanlar olmak üzere herkes büyük bir telaş içindeydi. Ben heyecanını çok kolay ifade edenlerden değilim, o kadar ayarlıyım ki. Her şeyi daha sakin karşılayan biriyim. Çok önemli bir görev üstlendiğimin farkındayım. Bu önemli bir görev ama bu önemli görevin çok zor olduğunu da anlıyorum. Bu yüzden çok zor bir görev üstlendim. Tabii sadece ben değil, başkan yardımcısı olacak arkadaşlarım da bu zor görevi üstlendi. Ben şuna inanıyorum: Azim ve sebatla üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

“NİTELİKLİ PERSONELİN ÇOĞUNLUĞU KAMUDA, ONLARA YETKİLİ OLACAĞIZ”

“Türkiye birçok sorununu aşmış bir ülke. Dolayısıyla bir araya geldiğimizde güzel ülkemizin önceliğimiz olacağını, vatandaşlarımızın sağlığından sonra anlaşamayacağımız bir konu olacağını düşünmüyorum” dedi. , “Bütün sorunların üstesinden geleceğiz. Sorunların bazıları kısa vadeli, bazıları uzun vadeli. Yetkin ve nitelikli personele ihtiyacımız var. Bunların çoğu kamu malıdır. Bu yetkin kadrolara güç verdiğinizde birçok sorunu çözecek kurum ve kişiler çıkacaktır.”

“EVDE SİYASET KONUSUNDA FAZLA KONUŞMUYORUM”

Evde siyaseti pek konuşmadıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Evde siyaseti pek konuşmam. Oğlum ve kızlarım beni tebrik ettiler: “Umarım başarırsın.” “Bu sadece bizim ailemiz için değil, Türkiye için de iyi” dedim.

İlginizi Çekebilir