Milletler İttifakı Başkan Adayı Kılıçdaroğlu: İmamoğlu Bey ve Yavaş ile birlikte yola çıktık

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’ndan 13. cumhurbaşkanı adayı oldu. Adaylığı Mutluluk Partisi genel merkezi önünde açıklanan Kılıçdaroğlu, CHP genel merkezi önünde toplanan kalabalığa seslendi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezi önünde açıklama yapıyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum. İki canım arkadaşım İmamoğlu Bey ve Yavaş Bey ile birlikte yola çıktık. Yolumuz aydınlık olsun, güzel bir gecedeyiz. Birlikte barış içinde yaşamak istiyoruz. Bugün bir aday olarak değil, değişimin sözcüsü olarak buradayım. Uzun soluklu çalışmaya adanmış ortak aklın temsilcisi olarak yanınızdayım.

Ben ve sendikamız bu ülkeyi bilgelik, erdem ve onurla yönetmeye kararlıyız. Ben sadece cumhurbaşkanı adayı değilim, aynı zamanda bolluk, barış ve adalet arayışının da adayıyım. Yeniden gülen yüzler görmeye adayım. Seçimi kazanmaktan daha fazlası için yanayım. Gönülleri fethetmeye, kaygıları gidermeye, korkuları yenmeye, küskünleri barıştırmaya, sofralara bereket getirmeye adayım.

Sadece ben değil, oy vermeye giden her yurttaş, herkes bu ülkeyi hak ettiği yaşama döndürmeye adaydır. Uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının hikayeleriyle doldurdum. Yüzleri, sesleri ve istekleri pusulam oldu. Şimdi onlarla koşuyorum.

Bize kader dedikleri bu düzeni değiştirmek istiyoruz. ”

Detaylar geliyor…

İlginizi Çekebilir