Milletler İttifakı başkan adayı Kılıçdaroğlu: Kitabımızda ayrımcılık yok

Millet İttifakı başkan adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi yönetirken ayrım yapmayacağız, herkesi kabul edeceğiz. Herkes bilmelidir ki kitabımızda ayrımcılık yoktur.”

Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağcılar Ebubekir Meydanı’nda ve Kadın Merkezi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Başkan Ekrem çok güzel bir konuşma yaptı ve hepimizi duygulandırdı. Ne için güç? Kadın erkek eşitliği, her evde huzur ve bereket için güç, adalet için güç, hukuk için güç, tesettür ve tesettür ayrımını ortadan kaldıracak güç. İnsanlar için güç.

Türkiye’yi yönetirken hiçbir ayrım yapmayacağız, herkesi kabul edeceğiz. Kitabımızda ayrımcılık olmadığını herkes bilmelidir.

Harcadığımız her kuruşun hesabını milletimize vereceğiz. Kul haklarına saygı duyacağız, toplantı bekleyen öğretmenleri talebeleriyle buluşturacağız, kimse aç ve açıkta kalmayacak. Hepimizin uğruna savaştığımız şey bu.

Bütün belediye başkanlarımız deprem bölgesinde soluğu aldı, herkese hizmet ediyorlar, ayrımcılık yapmıyorlar. İstanbul kadim bir şehirdir. İBB Başkanı İmamoğlu, Allah nasip ederse Başkan Yardımcılığı görevini de yürütecek.

İstanbul’a hizmet ederek önüne konulan engelleri birer birer kaldırıp hedef İstanbul, hedef Türkiye, hedef kalkınma ve büyümedir diyecektir.

Mansour Yavash, ikinci başkan yardımcısı adayımız. Tüm gücünü gösterecek. Tarihimizde iki önemli başkent vardır. Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul ve cumhuriyetin başkenti Ankara. İki başkenti yöneten iktidar aktörü, cumhuriyetimizin en önemli yılı olan 100. yılında da cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacak ve iki antik kente hizmet edecek.

Zor durumda olduğunuzu biliyorum, maddi sıkıntıları, işsizliği biliyorum ama karşılığında mal alan kişileri de çok iyi biliyorum.

Hazineden haksız yere alınıp çalınan 418 milyar doları alıp bu milletin cebine koyacağım. Bana karşı olduklarını biliyorum, Kılıçdaroğlu’nun gelişini engellemeye çalıştıklarını biliyorum. Emin olduğum tek şey bu ülkenin insanları, sizsiniz.

Adalet için, haklar için, hukuk için hep birlikte mücadele edeceğiz. Başkan Ekrem, İstanbul’da yıllardır yapılmayanı yaptı. İstisnasız herkesi kabul ederek amacına hizmet etti. Hem İstanbul’a hem de Türkiye’ye aynı hizmeti verecek. Hepinizin huzurunda kendisini canı gönülden kutluyorum.”

İlginizi Çekebilir