Milletler İttifakı başkan adayı Kılıçdaroğlu: Sadece ben değil, 84 milyon aday!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’ndan 13. cumhurbaşkanı adayı oldu. Adaylığı Mutluluk Partisi genel merkezi önünde açıklanan Kılıçdaroğlu, CHP genel merkezi önünde toplanan kalabalığa seslendi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezi önünde açıklama yapıyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“İMAMOĞLU İLE YOLCULUĞA YAVAŞÇA BAŞLADIK”

“Hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum. İki canım arkadaşım İmamoğlu Bey ve Yavaş Bey ile birlikte yola çıktık. Yolumuz aydınlık olsun, güzel bir gecedeyiz. Birlikte barış içinde yaşamak istiyoruz. Bugün bir aday olarak değil, değişimin sözcüsü olarak buradayım. Uzun soluklu çalışmaya adanmış ortak aklın temsilcisi olarak yanınızdayım.

Ben ve sendikamız bu ülkeyi bilgelik, erdem ve onurla yönetmeye kararlıyız. Ben sadece cumhurbaşkanı adayı değilim, aynı zamanda bolluk, barış ve adalet arayışının da adayıyım. Yeniden gülen yüzler görmeye adayım. Seçimi kazanmaktan daha fazlası için yanayım. Gönülleri fethetmeye, kaygıları gidermeye, korkuları yenmeye, küskünleri barıştırmaya, sofralara bereket getirmeye adayım.

“SADECE BEN DEĞİL 84 MİLYON ADAY”

Sadece ben değil, oy vermeye giden her yurttaş, herkes bu ülkeyi hak ettiği yaşama döndürmeye adaydır. Uzun bir yolculuktan geldim. Yol boyunca heybemi bu güzel ülkenin insanlarının hikayeleriyle doldurdum. Yüzleri, sesleri ve istekleri pusulam oldu. Şimdi onlarla koşuyorum.

Bize kader dedikleri bu düzeni değiştirmek istiyoruz. Aziz halkım, aziz dostlarım, aziz kardeşlerim; Adayın kim olduğunu biliyorsunuz Ankara’da elektriği kesilen İbrahim’i ziyaret ediyordum. İbrahim Bey adaydır. Bartın’da maden kazasında hayatını kaybeden madenci Rıdvan’ın ailesini ziyaret ettim. Merhum Rıdvan’ın oğlu Emrullah adaydır.

Şanlıurfa’da çocuğuyla birlikte nöbetçi olan Emine Şenyaşar’a sarıldım. Emine Hanım adaydır. 8 Şubat Samandağ’da anne, erkek kardeş ve baba içeride. Gürültü yapıyorlar, termal kamerada da sıcak ama içeri girmek için ekipman yok diye bağıran gencimiz aday. Tüm depremzedeler aday, işte bilmeniz gerekenler.

Çöp yığınından ekmeğini alan ve ekmek kutusu çalınan kağıt toplayıcıların yanına gidip çaylarını içtim. Bağder Bey orada adaydır. Aday, nakit ineğimi kestiğim ve kredi borcumu ödediğim için şikayetlerini dinlediğim bir çiftçi olan Meliha Hanım.

28 Şubat’ta öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen Sultan Kara ve ailesine gittim, dinledim, Sultan Hanım da aday. Ergenekon örgütü tarafından öldürülen Kuddisi Okkır’ın evine gittim. Beni cesaretle karşılayan Sabriye Okkır Hanım da aday. Torbacılar tarafından öldürülen Sinan Ateş’in eşi Ayşe Hanım da aday.

Detaylar geliyor…

İlginizi Çekebilir