Milletler İttifakı bugün toplanıyor | Haber sitesi PolitikYol

Ulusal İttifak, cumhurbaşkanı adayını görüşmek üzere bugün toplanıyor. Saadet Partisi’nin düzenlediği mitingde Kılıçdaroğlu’nun adı anılıyor.

Milli İttifak çatısı altında bir araya gelen CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi bugün cumhurbaşkanı adayını görüşmek üzere toplanıyor. Toplantının gündemine deprem ve aday listelerinin de konulacağı belirtilirken, aday belirlense dahi kamuoyuna duyurulmayacağı belirtildi.

Muhalefetin perde arkasından edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanlığı adayı olarak Millet İttifakı’nın lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. İttifakın ve masanın kurulmasında öncü olarak gösterilen Kılıçdaroğlu’nun başta ev sahibi Temel Karamollaoğlu olmak üzere masadaki liderlerin çoğu tarafından aday gösterilebileceği kaydedildi. İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’tan yana olduğu ancak masadaki çoğunluğun bu karara sıcak baktığı bildirildi. Adaylıkta adı geçen bir diğer isim de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu. Ancak İmamoğlu’nun İstinaf’ta tutuklu kalmasının, ismin adaylıktan bir adım geride kalmasıyla adaylık sürecinde tereddütlere yol açtığı belirtildi. Aday nihayet bu toplantıda belirlenirse, seçimlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karar vermesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir