Milli Eğitim Bakanlığı’ndan depremzedelere ilişkin yeni karar

20 Şubat Pazartesi gününden itibaren 71 ilde eğitime başlayacaklarını açıklayan Bakan Mahmut Özer, 10 ilde çalışmaları tamamladıklarını, salı günü hangi il ve ilçede eğitime başlayacağını açıklayacaklarını söyledi.

Özer, depremden etkilenen illerde kayıtlı öğrencilerin Türkiye genelindeki eşdeğer okullara “ikametgahı ne olursa olsun” ve “koşulsuz” nakil işlemlerinin devam ettiğini söyledi. , diğerleri illerde transferlerini yaptı” dedi.

Bakan Özer, “2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ikinci döneminde deprem bölgesinde öğrenim gören öğrencilerin okuldan kaçma hükümlerinden muaf tutulacağını duyurduk. Deprem nedeniyle 10 ilden başka illere sevk edilen öğrencilerimizin devamsızlık hükümlerinden muaf tutulmalarına karar verdik.”

Özer, anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yatay geçiş için okullara, lise düzeyinde ise il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine başvurduklarını belirtirken, yurtlarda kalan öğrencilerin yurt kredili kuruma yatay geçişlerinin de gerçekleştirileceğini söyledi. Bakanlık personeli tarafından bu yurtları ziyaret edilerek

İlginizi Çekebilir