Mutluluk Partisi: Kılıçdaroğlu’na yüzde 90 destek

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’ndaki cumhurbaşkanlığı adaylığının parti tabanına ilişkin bir çalışma yürüttüğünü vurgulayan Mutluluk Partisi çalışanları, “Başlangıçta yüzde 40 destek vardı. Şimdi yüzde 90’a çıktı” dedi.

CHP listesindeki Milliyet İttifakı’ndan 4 partili milletvekili adaylarıyla “muhafazakar seçmeni CHP logosuna getirmek” için çalışacaklarını söyleyen Saadet Partisi kurmayları, tabanlarının tek cumhurbaşkanlığına ne kadar destek verdiğine dair çalışma yaptıklarını açıkladı. CHP’nin ittifaktan aday adayı Kılıçdaroğlu.

“PARLAMENTODA ÇOĞUNLUK ELDE ETMEK ÖNEMLİ”

Cumhuriyet gazetesinden Sarpa Sağkal’ın haberine göre, 4 parti adayı olmayan illerde de CHP listelerinden aday gösterilen DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat adayları ankete katılacak. Parti genel merkezi, “Sadece Kemal Bey’in kazanması değil, Meclis’te çoğunluğun kazanılması da önemlidir. Aksi takdirde, topal bir ördek durumu. Meclis çoğunluğunu alarak güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek istiyoruz” dedi.

Mutluluk Partisi kurmayları da CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun taban desteğini ölçtüklerini belirterek, “Başlangıçta Kemal Bey’e yüzde 40 destek vardı. Şimdi bu rakam yüzde 90’lara çıktı.”

İlginizi Çekebilir