NASA devrim niteliğinde bir roket motorunu test etti!

uzay Ajansı NASAbaşarılı uzay yolculuğu ile adından söz ettirir. Her gün yeni yeniliklerle karşımıza çıkan bir uzay ajansı, bu kez uzay yolculuğunu kolaylaştırmayı amaçlıyor. NASA teklifleri yeni teknoloji Bu, yakıt tüketimini azaltabilir.

NASA uzay ajansı yeni teknolojilerle daha az yakıt tüketmeyi hedefliyor

NASA her seferinde farklı uzay yolculuğu ve görevleriyle karşımıza çıkıyor. Uzay ajansı, bu görevleri ve seyahatleri gerçekleştirmenin daha kolay bir yolu üzerinde çalışırken yeni teknolojiyi test etti. yeni teknolojiye sahip görevler için gerekli. yakıtı azalt bu mümkün olacak.

Uzay ajansı, sürdürülebilir gezegenler arası seyahatte devrim yaratacağını iddia ettiği tamamen yeni bir roket motorları sınıfı test etti. Bu yeni motor, ilk tam ölçekli döner motordur ve gelecekte enerji santralleri inşa etme şeklimizi değiştirecektir. roket motoru veya RDRE irade.

NASA ve DARPA, Mars konusunda anlaştı!  2027'de çıkıyor

NASA ve DARPA, Mars konusunda anlaştı! 2027’de çıkıyor

NASA ve DARPA, Mars için nükleer termal roket motoru üretecek. Motor, Mars’a insanlı görevlerde kullanılacak.

Yeni motor, NASA tarafından Alabama, Huntsville’de fırlatıldı. Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde testte bulundu. Yaklaşık 10 dakika süren ve bir düzineden fazla atış yapılan test başarılı oldu. Testin amacı, NASA ve diğer roket şirketlerinin güvendiği mevcut tahrik sistemlerini kullanmaktır. daha fazla çekiş sağlamak VE Daha az yakıt kullanmaktı. Daha az yakıt kullanmak, bir uzay aracını uzay uçuşu için hazırlamayı kolaylaştırır.

Ajans konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Açıklamada, motor tam gazda çalışırken yaklaşık bir dakika. 4000 liradan fazla Çekiş ürettiğini belirtti. Dahası yeniden kullanılabilir RDRE Ayrıca gelişme arzusunu da dile getirdi. Ayrıca, performans faydalarını belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu açıkladı.

Youtube videosu

SDNshiftdelete.net

Yeni RDRE motoru, süpersonik yanma olgusu yoluyla itme gücü üretir. Bu da daha az yakıt tüketimi ile daha fazla güç ürettiğini gösteriyor. Ayrıca bu özelliği sayesinde modern roket motorlarından ayrılmaktadır.

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlginizi Çekebilir