Önder Felicity Karamollaoğlu: Kızıllay’a kan bile vermem

Parti Genel Başkanı Saadet Temel Karamollaoğlu, depremlerin ardından vatandaşların gönderdiği çadırları ve yardımları depremzedelere sattığı ortaya çıkan Kızılay ile ilgili de şunları söyledi: an. üzerinde. Kan bile vermiyorum” dedi.

Depremin ardından bölgeye yardım götüren Türk Erkek ve Eczacıları Derneği’nin (TEB) Kızılay çadır satışı skandalına tepki gösteren parti lideri Saadet Temel Karamollaoğlu, “Kızılay’a ne yardım ediyorum ne de teşvik ediyorum. Her neyse. Kan bile vermiyorum” dedi.

Karamollaoğlu, ziyaret ettiği TV5’te canlı yayında Kızıllayı’ya değerlendirmelerde bulundu.

Artık Kızılay’a yardım etmeyeceğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Bundan sonra Kızılay’a ne yardım edeceğim ne de teşvik edeceğim. Ben bu mantığa güvenmiyorum. Kan bile bağışlamıyorum. Hastaneye gideceğim ama orada vermeyeceğim.”

“DEPREM SIRASINDA ÇADIR SATMAK İÇİN GİDERSENİZ HAYIR”

Çadır, yardım paketleri ve giyecek satan Kızılay’a tepki gösteren Karamollaoğlu, “Bu utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşacağınızı sanmıyorum. Efendim biz de satabiliriz diyor. Ya insanlar ölür, ihtiyaçları olur, ticari bir kurum değil, hayır kurumusunuz. Bazı ürünleri normal şartlarda, afet olmadığında yapıp satsa anlarım. Ama herkes çadır beklerken siz depremde çadır satmaya kalkarsanız bu olmaz” dedi.

Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Ve kendilerini savunmaya çalışıyorlar. Anlamak imkansız. Bir kurumu aile kurumuna çevirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz… Nedir bu? Kızılay bir aile şirketi mi? Öyle oldu ve ayağa kalkıp hatanızı savunabilirsiniz. Vay! Bu, zihniyetin çöktüğünün bir işaretidir. Kızıllay’da çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Her zaman kâr. Öncelik ülke çıkarları değil kişisel çıkarlar ve siyasi çıkarlardır. Ne yazık ki bu yanlış Türkiye’de kural haline geldi.”

İlginizi Çekebilir