Parag Agrawal, Vijaya Jade ve Ned Segal Twitter’a dava açıyor

Twitter’ın eski CEO’su Parag Agrawal ve iki eski yönetici sosyal medya şirketine dava açtı

Twitter’ın eski CEO’su Parag Agrawal, hukuk departmanının eski başkanı Vijaya Jade ve Twitter’ın eski CFO’su Ned Segal, ABD Bakanlığı tarafından yürütülen bir soruşturmayla ilgili olanlar da dahil olmak üzere 1 milyon dolardan fazla yasal ücreti bir araya getirdi. Adalet Bakanlığı, sahibi olduğu sosyal medya platformu Elon Musk’a paralarını geri alamadıkları gerekçesiyle dava açtı.

Musk’ın Ekim ayında platformu 44 milyar dolara satın aldığında kovduğu eski yöneticiler, davalarında Twitter’da yer alırken, ABD Adalet Bakanlığı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelen taleplere yanıt olarak yasal faturalar çıkarıldı. Geri ödeme talep ediyor.

Üçlü, şirketin eski lokasyonlarıyla ilgili dava ve soruşturmalara cevaben kişisel olarak “önemli harcamalar” yaptıktan sonra “yükümlülüklerini kabul etmeyi ve herhangi bir fatura ödemeyi reddettiğini” iddia ediyor.

Dava, Agrawal ve Segal’in SEC’in 2022 soruşturmasıyla ilgili yasal masraflara da maruz kaldığını iddia ediyor. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Musk’ın geçen yılın başlarında zamanında açıklama yapmayarak şirketin yüzde 9,2 hissesini satın aldığında menkul kıymetler düzenlemelerini ihlal edip etmediğini araştırıyor.

kaynak: Eski Twitter patronu ödenmemiş yasal faturalar nedeniyle dava açtı – Financial Times

İlginizi Çekebilir