Phone Link ile artık iPhone’unuzu Windows bilgisayarlara bağlayabilirsiniz.

Phone Link adlı yeni bir Microsoft uygulamasıyla artık iPhone’unuzu Windows bilgisayarlara bağlayabilirsiniz.

Microsoft, Phone Link uygulaması aracılığıyla Windows’ta iMessage’a erişim sağlar. Uygulama güncellemesinin şimdilik Windows Insiders’a özel olduğu söyleniyor. Phone Link uygulaması ile iPhone kullanıcıları, yeni güncelleme ile Windows 11’de iMessage aracılığıyla cihazlarını bir Windows dizüstü veya PC’ye bağlayabilecek, mesaj gönderip alabilecek, arama yapabilecek ve telefon bildirimlerini görüntüleyebilecek.

Microsoft, Windows cihazlarını iPhone’a bağlamak ve özel Mesajlar (iMessage) uygulamasına komutlar ve mesajlar göndermek için Bluetooth’u kullanır. Bu, iPhone’u olan kişilerin doğrudan bir bilgisayardan mesaj gönderebileceği anlamına gelir, ancak bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, kullanıcılar mesajlarında fotoğraf gönderemeyecek, grup mesajlarına katılamayacak ve mesaj geçmişlerini görüntüleyemeyecekler. PC kullanıcıları için iMessage konuşmaları basitleştirilmiş bir şekilde gösterilecek. Uygulamanın yalnızca bir telefon bağlantısı aracılığıyla gönderilen mesajları görüntüleyeceği de eklenmelidir. Microsoft ayrıca Phone Link’te mavi veya yeşil baloncuklar kullanmaz çünkü standart bir kısa mesaj ile iMessage yoluyla gönderilen bir mesaj arasındaki farkı söyleyemez.

Phone Link’te fotoğraf entegrasyonu olmayacak olsa da Microsoft, iCloud Photos entegrasyonunu doğrudan Windows 11 Photos uygulamasında sunuyor.

Phone Link’in, görev çubuğunda yapay zeka destekli Bing, ekran kaydı, gelişmiş dokunmatik optimizasyonu ve daha fazlasını içeren yeni ve büyük bir Windows 11 güncellemesiyle geldiğini de belirtmek gerekir.

Kaynak: Microsoft Phone Link uygulaması artık PC’nizden iMessage kullanmanıza izin veriyor – The Verge

İlginizi Çekebilir