Reklamlar Microsoft’un Bing sohbet robotunda görünecek

Microsoft’un yapay zeka sohbet robotu Bing, daha fazla reklam göstermeye başlayacak.

Microsoft, Bing’in AI sohbet robotunun daha fazla reklam aldığını onayladı. Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, bir blog gönderisinde şirketin “sohbette reklam verme olasılığını araştırdığını” söyledi.

Microsoft’un halkla ilişkiler müdürü Caitlin Rawlston The Verge’e şunları söyledi: “Yeni Bing’de sohbette, tıpkı geleneksel arama sonuçlarında olduğu gibi reklamlar görünecek. Yeni Bing ön izleme aşamasında olduğu için şu an nasıl görüneceği belli değil. “Yeni reklamcılık fırsatlarını keşfetmeye devam ediyoruz ve bunları zaman içinde paylaşacağız.”

Microsoft bir süredir Bing’de reklamları test ediyor ve Şubat ayında bu sorunu reklam ajanslarıyla tartıştığı bildirildi. Reklamlar, Şubat ayında önizlemenin başlatılmasından bu yana sohbetin bir parçası oldu ve sponsorlu bağlantılarda ve satın alma sonuçlarında göründü.

Debargia Das’ın ucuz Honda arabaları örneği, yeni reklamın nasıl görüneceği konusunda size bir fikir verebilir. Gördüğünüz gibi Bing, yanıtlara reklamlar yerleştirdi.

Bakalım reklamlar ne zaman herkese açılacak ve nasıl gösterilecek. Mehdi, blog gönderisinde Microsoft’un “reklam gelirini sohbet yanıtları için içerik sağlayan iş ortaklarıyla paylaşmak” istediğini söylüyor.

Kaynak: Microsoft’un Bing chatbot’u daha fazla reklam alıyor

İlginizi Çekebilir