RTÜK, 4 kanal deprem yayınına ‘ceza’ gündemiyle toplanacak

Radyo Televizyon Yüksek Kurulu, TELE 1, HALK TV, FOX ve Habertürk deprem haberlerine atıfta bulunarak ‘ceza’ gündemiyle toplanacak.

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) yarın Maraş’ta yayın yapan TELE 1, HALK TV, FOX ve Habertürk’e ‘ceza’ gündemiyle toplanacak.

“MİLYONLARCA SİLİNEN GERÇEĞİ HİÇBİR CEZA GİZLEYEMEZ”

RTÜK Üyesi Okan Konuralp, deprem raporlarına dayalı aktarımların doğrulanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ancak onbinlerce vatandaşımızın ölümüne sadece deprem değil, beceriksizlik ve kibir de neden oldu! Ve sorumlu oldukları gerçeği olası yaptırımlarla örtebileceklerini düşünüyorlar.” “Hiçbir ceza, kurtuluş ümidiyle hayatını kaybedenlerin ve yakınlarının yaşadığı çaresizliği unutturamaz” diyen Konuralp, şöyle devam etti:

“Vefat eden vatandaşlarımız; Harap şehirlerin, babasız çocukların ve milyonlarca evsiz insanın bize gösterdiği gerçeği hiçbir ceza gizleyemez!”

‘BEIHUDE ÇABA’

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan RTÜK üyesi İlhan Taşçı, “RTÜK yarın toplanarak üst sınıra varan para cezaları için toplanacak ve gündeme gelen tutarsızlık ve ihmalleri haber yapan televizyonlar için programı 5 kez durduracak. deprem ve olayların yayınlanmasından sonra adli soruşturma gerektiren seviye. Bu faydasız.

“RTÜK’ün raporu, FoxTV (1) Habertürk (1) Halk TV (2) Tele 1 (2) Üst Kurul toplantısında görüşülecek. Gazeteciler halkla ilişkiler için değil, halka gerçekleri anlatmak için vardır. Bir halk eylemi bastırılınca acılar dinmiyor, bölgede hâlâ süregelen beceriksizlik ortadan kalkmıyor!”

İlginizi Çekebilir