RTYUK, Kızılcık Şerbeti ve SEÇİMLER!

Başta başkanlar olmak üzere Meral ablamıza hep beraber bir yerde toplanıp TAÇ ŞERBETİ izlemelerini öneriyorum. İftar sonrası bu BİRLİKTE sofrası bir RTÜK müşterisini çıldırtabilir.

Şok! Şok! Şok! TV karşısında olağandışı Cuma gecesi olayları. favori televizyon şovları Kızılcık ŞerbetiKendine çay yapıp televizyon izlemeye gidenler seni güldürmek şovla tanıştılar. Ne oluyor? Her google amca sordu ve öğrendi komşunun amcası RTÜK Cezayı indirdi ve diziyi 5 bölüm kapattı. Bilirsin mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi? Duruma bak dizimizi mahkeme kararıyla izliyoruz! Efendim, yukarıdan biri her zamanki gibi seslendi. bana bak hala iktidardayız sen Hakkari’de olacaksın bu karardan çabuk dön çünkü muhtemelen RTÜK, Reis’i şikayet etti, mahkeme kararımızı bozdu konuşuyorum. Kısacası, karar temyizde iptal edilir. Önce şok şok tv programı yönetimi tarafından şok şok. Twitter’da çığlıkları görünce patron RTÜK’ü açacağım, seri numarasını koyacağım. konuşur. Kahkaha Kahkaha kafasından çıkarıldı, onun yerine serinin bir özeti mi geldi? Pembe hanım koltukta oturmuş sohbet ediyor twitter ve whatsapp gruplarında buralar mahallede kafelere dönmüş herkes birbirine anlatıyor Acele edin dizi yayında! Program tekrar televizyonda. Çaylar bitmeden bu ne ya: RTÜK’ün açıklaması gümbür gümbür geliyor. Bu dizi kadına şiddeti körüklüyor. Bu dizi kadınlarımızı üzüyor. Bu dizi çok sinir bozucu! Bu dizi ahlakınızı bozuyor. Bu yüzden sana su vereceğiz. sen belgesel izle. O da ne: Ekrana patron çıkıyor, konuşma yapıyor, İslam! Din! ahlak! Belgesel dedikleri şey İslamofobi ile ilgili bir belgesel.! Bu arada tüm belgeselciler kendilerine jilet atıyorlar… Ama biz yine de durumu kontrol altında tutuyoruz. Yani, TV kumandası! Düğmeye bastın, oluyor Reis. Ah, oy vermek ve hükümeti değiştirmek bu kadar kolay olsaydı!

Kızılcık Şerbeti Sorunu!

Şimdi ciddileşelim. Olay nedir? Efendim dizi izlemeyen adamlar hatta balyoz kurbanı askerler bile (Ahmet Yavuz) Twitter’da”Hiç dizi izlemem ama bu dizi izlenebilir!” söylettir Kızılcık Şerbeti, kadınların gündelik sorunlara katılımı adına “Kan kustum, kızılcık şerbeti içtim.söylenme durumlarını anlatır. Asıl mesele, aile ne olursa olsun, erkek kısmı ailede kadını ifade eder. ahlaki ve fiziksel istismar. Burada laik ve dindar, muhafazakar ve modern olmak üzere iki tür aile, birbirlerini severek mahallelerinin dışında yaşamak zorunda kalıyor. Laik modern bir ailenin kızı, namaz kılarken gitar çalan laik bir gence aşık olup, muhafazakar dindar bir ailenin kızı bir konağa giderken dizide hem ailede hem de ailede yer almaktadır. . gerçek hayatta, dini kesimde cehennem kırılır. Kıza hemen bakılmalıdır; Birbirine tek kelime etmeden istemediği varlıklı ve dindar bir ailenin oğluyla evlidir. Düğün gecesi ortalık cehenneme döner, kemeri kamçı gibi savuran, üzerine atlayarak tecavüz ve lanet eden damattan kaçmaya çalışan gelin, gelin tarafından pencereden aşağı atılır!

Kadınlara karşı şiddet!

RTÜK bu sahne hakkında ne diyor biliyor musunuz: Kadına şiddeti teşvik ediyor! Hoppalaa… Ancak sorun farklı. AKP-MHP iktidarı 20 yıllık başarı toplumu bölmek; dindar-muhafazakâr-milliyetçi ve laik-modern yaşam biçimi ıssız bölgelere bölünmüş buldum Bu dizide kasıtlı olarak önerilen ve gösterilen şey kadın ve erkek meselesiyle ilgilidir. Başörtülü kadınla mini etekli kadını erkek egemenliğine karşı birlikte mücadeleye davet ediyoruz. ve asıl sorunun itaat ve bağlılık olduğunu. Başın kapalı ya da örtülü, dindar ya da laik, her halükarda mazlumsun, mazlumsun, susup anlaşmalı, birlikte mücadele etmelisin denir. Dizi sadece kadın meselelerini ele almıyor. Laik ve seküler görünen biri ahlaksız da olabilir, dindar görünen biri de. Aileler içinde birbirinize sevgi ve saygı ile davranırsanız, birlikte yaşayabilir ve kamplara bölünmeyebilirsiniz. Birbirinizi oldukları gibi kabul edin. Farklılıklarınıza ve seçimlerinize saygı gösterin. Dost ol, düşman değil!

Siyaset de kızdı

6 farklının oluşturduğu ULUSLAR BİRLİĞİ gibi hükümeti çıldırtan da bu! Bu, KHÜDAPAR ile kadınların ezilmesi üzerine kurulu siyasi ortaklığın tam tersidir. Aile kutsal olmasına rağmen kitap yazanlar, İstanbul Sözleşmesi boşanmaları artırdığı için boşanıyor ve kocasının arkadaşı, ah, SEVGİ ile evleniyor.! Elbette Hilal’i savunmak bana düşmedi ama durum ortada. RTÜK’ü bu kadar kızdıran, birlik ve beraberlik serisi seçimden hemen önce mesaj vermek.

Dizide bir sosyete gelini, tesettürlü gelinini hastaneden kaçırıp teyzesinin evinde mini etekle saklayarak hayatını kurtarır. RTÜK cezası KADINA ŞİDDET DEĞİL, şiddete karşı kadın dayanışmasını zorunlu kılıyor. RTÜK’ü cezalandıran güç, seçimlerde bu dindarlarla hatta Kürtlerle ittifak yapan CEHAPE Sn Salamatistlerle birleşip beni devirmelerinden korkun! Başta başkanlar olmak üzere Meral ablamıza hep beraber bir yerde toplanıp TAÇ ŞERBETİ izlemelerini öneriyorum. İftar sonrası BİRLİKTE BİRLİK sofrası bir RTÜK müşterisini çıldırtabilir.

İlginizi Çekebilir