Rusya’dan Türkiye dahil 19 ülkeye vize alma kolaylığı

Moskova hükümeti tarafından onaylanan ülkelerin vatandaşları, işyerlerinde rezervasyon yaptırdıklarını kanıtlayan bir belgenin ibrazı şartıyla 6 aya kadar turist vizesi alabilecekler.

Rusya, Türkiye de dahil olmak üzere 19 ülkenin vatandaşlarına, otel veya diğer konaklama tesisi rezervasyonlarını teyit eden bir belge ibraz etmeleri halinde vize alma hakkı tanıdı. Moskova hükümeti, rezervasyon onayıyla turist vizesi alabilecek 19 ülkenin listesini onayladı.

Sputnik’e göre aralarında Türkiye, Bahreyn, Brunei, Hindistan, Endonezya, İran, Kamboçya, Çin, Güney Kore, Kuveyt, Laos, Malezya, Meksika, Myanmar, Umman, Suudi Arabistan, Sırbistan, Tayland ve Filipinler’in de bulunduğu 19 ülkenin vatandaşları bulunuyor. . ., Rusya, anlaşmalı oteller, kayak pistleri ve plajlar listesindeki işletmelerde rezervasyon yaptırdığını kanıtlayan bir belgenin ibrazı şartıyla 6 aya kadar turist vizesi alabilecek.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, 15 Şubat’ta Duma’da yaptığı konuşmada, Moskova’nın vize rejimini basitleştirmek ve yaklaşık 70 dost ülkenin vatandaşlarına yönelik elektronik vize kısıtlamalarını kaldırmak için 11 ülkeyle çalıştığını söyledi.

İlginizi Çekebilir