Sağlık Bakanlığı’ndan depremzedelere “Özel Çocuk Destek Sistemi”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Cep telefonlarına uygulama olarak indirilebilen Özel Çocuk Destek Sistemi uygulamamız ile depremzede çocuklarımıza ve ergenliğe yeni giren arkadaşlarımıza ruh sağlığı destek hizmeti sunuyoruz.

Koca, Twitter sayfasından yaptığı açıklamada, 14 Şubat’tan bu yana nöbetçi operatörlerin gönüllü çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanlarıyla 7/24 görüşme planladığını ve kayıt sırasında görüntülü görüşmelerin güvenlik altına alındığını söyledi. Koja dedi ki:

“Sistemin devreye girmesiyle depremzedelerimiz aynı doktordan uzun süreli destek alabiliyor. Ayrıca yerel çocuk ve ergen ruh sağlığı profesyonellerimiz ihtiyaç duyulduğunda yüz yüze görüşmekte ve ilaç ihtiyaçları bakanlığımızın saha ekipleri tarafından karşılanmaktadır.

Sistemde çocuklarımızı ve gençlerimizi dinlemeye hazır 254 gönüllü doktorumuz var. Sayıları artacak. Acının derinleşmesine izin vermeden yapmamız gerekeni yapmalıyız. Depremzedelerimizin yakınları, gençler… Uygulamayı indirin ve operatörden randevu alın. Hepimiz için iyi olacak.”

İlginizi Çekebilir