Samsung, Bixby’yi geliştirmeye devam ediyor

Samsung, geçen yıl hem sesi metne hem de metni sese dönüştüren One UI 5 ile Bixby için Metin Araması adlı bir özelliği tanıttı. Başlangıçta yalnızca Korece olarak mevcuttu, ancak şirket şimdi bu özelliği İngilizce olarak destekliyor. Bu özellik, kullanıcıların Bixby’nin arayana yüksek sesle okuyacağı bir mesaj girerek aramaları yanıtlamasına olanak tanır. Ayrıca arayanın söylediklerini kaydedebilir, bu da onu gürültülü ortamlarda işitme güçlüğü çekenler veya arama yapanlar için çok yararlı bir araç haline getirir.

Bixby’nin çeşitli ses seçenekleri olsa da Samsung, kullanıcılara aramaları yanıtlamak için kullandığı sesi özelleştirme olanağı sunuyor. Kullanıcılar, Bixby’nin seslerini ve tonlarını analiz etmesine ve ardından sesleri simüle etmek için yapay zekayı kullanmasına olanak tanıyan yeni Bixby Custom Voice Creator’ı birden çok cümleyi kaydetmek için kullanabilir.

Ancak, her iki özelliğin de şu anda sınırlamaları vardır. Bixby Custom Voice Creator, Galaxy S23 serisinde yalnızca Korece olarak mevcuttur. Metin arama yalnızca Galaxy S23, Z Fold 4 ve Z Flip 4 cihazlarında mevcuttur.Metin arama için İngilizce dil desteğine ek olarak Samsung, Bixby’nin uyandırma kelimesini kullanıcının isteğine göre kişiselleştirme özelliğini de kullanıma sunmuştur. Bixby artık Samsung Health’ten egzersiz dostu müzik çalabilir ve programları Takvim uygulamasına kaydedebilir. Son olarak Samsung, zamanlayıcı ayarlama, ekran görüntüsü alma ve el fenerini açma gibi pil ömrü seçeneklerini de genişletti.

Kaynak: Samsung’un Bixby’si artık İngilizce aramalar için metin okuma özelliğini destekliyor

Samsung, ilk olarak Dijital Çağ’da ortaya çıkan Bixby’yi geliştirmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir