Samsung, varsayılan arama motorunu Google’dan Bing’e çevirebilir

New York Times, Samsung’un akıllı telefonlarında Google aramayı Bing ile değiştirmeyi düşünme olasılığının Google’ı endişelendirdiğini bildirdi. Çünkü Google’ın Samsung ile 3 milyar dolarlık bir anlaşması var. Samsung, telefonlarında varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullanmaya devam etmezse, bu, 3 milyar dolarlık anlaşmanın ezilme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu anlamına gelir.

Yapay zeka sohbet robotlarının ortaya çıkışıyla Bing yeniden ön plana çıktı. ChatGPT popülerlik kazandıktan sonra Microsoft, Bing Chat’i oluşturmak için AI teknolojisini arama motoruna entegre etti. Bing Chat, Google Arama gibi sıradan bir arama motorundan çok daha kişisel ve yararlı yanıtlar sağlayarak, hızla piyasadaki en çok aranan sohbet robotlarından biri haline geliyor.

Google’ın ChatGPT ve Bing Chat’e yanıtı olan Bard, beklenen etkiyi yaratmadı. Son olarak, Google’ın ChatGPT ve Bing Chat ile daha iyi rekabet edebilmek için Magi kod adlı bir AI arama motoru üzerinde çalıştığını size söylemiştik. Ancak Magi ne kadar iyi olursa olsun Google yapay zeka yarışında geri kalıyor gibi görünüyor. Samsung, Bing’i tercih ederse, Google’ın oyununu hızlandırması gerekiyor. Bakalım Samsung, Google’a veda edip Bing’e geçecek mi?

kaynak: Sıradaki Samsung Phone, Bing için Google Aramayı Bırakabilir – Dijital Eğilimler

İlginizi Çekebilir