Şanlıurfa’da ağır hasarlı bina çöktü

Bugün Şanlıurfa’nın Kahramanmaraş ilçesinde meydana gelen depremde ağır hasar gören 6 katlı bina çöktü. Binada bir kişinin bulunma ihtimali üzerine enkazın olduğu yerde arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Binanın yıkılma anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde bugün saat 15.45 sıralarında meydana gelen depremde ağır hasar gören bir bina çöktü. Binada bir kişinin bulunması durumunda enkazın olduğu yerde başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Çökme anında binanın yakınında bulunan bir kişi düşen moloz nedeniyle bacağından yaralandı. Yaralanan vatandaş hastaneye kaldırıldı.

Şanlıurfa Valiliği, binanın çökmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Haliliye ilçemiz Atatürk Caddesi üzerinde ağır hasarlı bir bina yıkıldı. Her halükarda enkaz altında arama kurtarma çalışmalarımız hızla başladı, tüm ekiplerimiz yerinde” dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mardin ve Şanlıurfa illerinin AFAD bölgesinde güvenlik güçleri, UMKE ve sivil toplum kuruluşları enkazı arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Diyarbakır ve Adana İl AFAD ekipleri, destek için hemen bölgeye sevk edildi.”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, şunları söyledi:

“Ağır hasarlı bir binamız var. Atatürk Bulvarı üzerindeki Haliliye semtinde daha önce giriş çıkışlar yasaktı, güvenlik bandı çekildi; suyu, elektriği, doğalgazı kesilmiş bir binaydı. Hesaplamalar, AFAD, itfaiye hemen buraya gitti. Enkazın yoldan geçen bir kişinin ayağına düştüğü ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Ancak çevredeki esnaf, şunları ifade etti; İçeride birinin olabileceğini söylediler. Buna istinaden arama kurtarma faaliyetleri yürütülmektedir.

İlginizi Çekebilir