Selahattin Demirtaş: Emek ve Hürriyet İttifakı, Sosyalist İktidar İttifakı, Milli İttifak, Kemal Bey; etrafta yürümek!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Millet İttifakı’na birlik ve beraberlik çağrısında bulundu: “Paramparça olan bu ülkeyi yeniden inşa edelim. Başka seçeneğimiz yok, başaracağız” dedi.

6 yılını Edirne F tipi cezaevinde geçiren eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Emek ve Özgürlük İttifakı, Sosyalist Güç Birliği, Milli İttifak ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dönerek, “Yan yana yürüyün. Bu yıkılan ülkeyi birleştirin, barıştırın ve yeniden inşa edin” dedi.

Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İnsanlar acı, panik ve çaresizlik içinde. Kimse geleceğinin ne olacağını bilmiyor. Yetkililerin yerleriyle ilgili sorunları var. Muhalefet haklı olarak halka yardım etme telaşı içinde. Binlerce çözüm sıralayabiliriz. Ancak şimdilik iki ana konuya odaklanmalıyız. 1- Acil konteynerler, gıda, temizlik ürünleri, herkes için nitelikli ve yeterli tuvalet ve duşlar. 2- Derhal sandığa gidin ve bu çetelerden kurtulun” dedi.

Sendikalara “yan yana yürüyün” çağrısında bulunan Demirtaş, “Haydi Emek ve Özgürlük İttifakı! Sosyalist Güçler Birliği’ne yürüyün! Yürüyen Ulus İttifakı! Git Kemal Bey! Yan yana yürüyün. Bu harap olmuş ülkeyi birleştirin, barıştırın ve eski haline getirin. Başka seçeneğimiz yok, başaracağız” dedi.

İlginizi Çekebilir