Selahattin Demirtaş: Kılıçdaroğlu, değişim ve demokrasi için samimiyetle çalışıyor

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Kılıçdaroğlu, samimiyetle değişim ve demokrasi istiyor. Ortak bir cumhurbaşkanı adayı belirlemek önemli, Kürtler de Kılıçdaroğlu’ndan umutlu.”

Demirtaş, İngiltere’nin önde gelen finans yayınlarından Financial Times’ın sorularını yanıtladı. Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişim ve demokrasi için çaba sarf ettiğini kaydeden Demirtaş, Kürt seçmeninin de Kılıçdaroğlu’ndan umutlu olduğunu söyledi.

Kürtlerin desteğini alamayan partinin hiçbir zaman iktidara gelmediğini vurgulayan Selahattin Demirtaş, Kürt seçmenin Kılıçdaroğlu’na bakışı hakkında şunları söyledi:

Kürtlerin desteği olmadan hiçbir parti iktidara gelemez. Bu seçimlerde de Kürtler belirleyici olacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu, değişim ve demokrasi için samimiyetle çalışmaktadır. Ortak cumhurbaşkanı adayı belirlemek önemli ve Kürtler de Kılıçdaroğlu’ndan umutlu. Ancak nihai kararı vermeden önce sürecin biraz daha ilerlemesini bekleyecekler.”

Türkiye’nin giderek otoriter bir rejime dönüştüğünü ifade eden Demirtaş, Erdoğan’ın bu seçimleri kazanması durumunda Türkiye’nin yeni bir diktatörlüğe geçeceğini ve siyasette yer almaya devam ettiğini söyledi:

“Siyasetten hiç ayrılmadım ve mücadelenin içinde yer almaya çalışıyorum. Erdoğan beni hapiste tutacağını söylüyor. Bakalım bunu seçimden sonra söyleyebilecek mi?

İlginizi Çekebilir