Selvi Kılıçdaroğlu: Mutfağa el koydum, Kemal Bey biraz bekleyecek. Her çocuk yeterince doyuncaya kadar çok çalışacağım.

Evinin mutfağında çocukların yetersiz beslenmesinden şikayetçi olan Selvi Kılıçdaroğlu, “Şimdi mutfağı ben devraldım. Kemal Bey biraz bekler. Her çocuk yeterince doyuncaya kadar var gücümle çalışacağım.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi ve Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Selvi Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından videolu mesaj yayınladı.

Video: “Kameralara Kemal Bey kadar alışık değilim, ileride kameralar önünde olmayacağım. Ama tartışmamız gereken ciddi bir konu var. “Bugün mutfaktan arıyorum” notunu paylaşan Selvi Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Biliyorsun, neredeyse bir gün sonra bu mutfaktan bir sinyal geldi. Kemal Bey mutfağa her geldiğinde, “Eyvah, yayın yeniden başlayacak” dedim. Ne zaman yayınlanacağı belli değildi. Ama bugün mutfağa girdim. Kemal Bey biraz bekler. Mesele buydu.

Ve konuşacak çok şeyimiz var. Bu ülkedeki her üç çocuktan birini etkileyen bir kıtlık gibi. BU çocuklar günü aç geçirirler, aç yatarlar ve karnını doyuranlar doymazlar. Her on çocuktan altısı her gün makarna ve ekmek yiyor. Ben de büyükanne ve büyükbabayım ve onlara her baktığımda ülkedeki bütün çocukları görüyorum. Torunlarım için istediğimi tüm çocuklarım için istiyorum. Hepsi bizim çocuklarımız, hepsi geleceğimiz. Bu ülkedeki her çocuk doğru dürüst doyuncaya kadar elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu sözüm sana.”

İlginizi Çekebilir