SEP’in 14 Mayıs seçimleri için CPD’ye sunduğu öneri

AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım ve parti sözcüsü Ömer Çelik, Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal’ı ziyaret etti. Binali Yıldırım, “Bu seçimlere beraber gideriz diye düşündük. Bu önerimizi DSP’ye ve Cumhurbaşkanı’na ilettik” dedi.

Yıldırım ve parti sözcüsü Ömer Çelik’ten oluşan heyet Demokratik Sol Parti’yi (DLP) ziyaret etti.

Binali Yıldırım, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Seçimlerin, ülkemizin bölgedeki egemenliğinin korunması ile emperyal hedeflerin bir çatışması olarak gerçekleştirileceğini öngörüyoruz. Bu seçimlere birlikte gidebileceğimizi düşündük. Bu önerimizi DSP’ye ve Cumhurbaşkanı’na ilettik” dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda tamamlanması ve devlet düzeninin istikrarının bozulmaması için DSP elinden geleni yapacaktır” dedi.

Aksakal, “Yıldırım Bey ve Çelik Bey’e nazik ziyaretleri ve önerileri için teşekkür ederiz. TBMM’de yer alarak katkı sağlamak istediğimiz ve bunun Türk siyasetinde yeni bir dönemin başlamasına vesile olacağı kanaatini paylaştık. Bugün saat 14.00’te Başkanlık divanımızı toplantıya çağırdık. Konuğumuzun hem dünkü ziyaretini hem de bugünkü ziyaretinin kapsamını istişare ederek, kabul edilirsek (AKP) daha sonra ziyaret etmeyi planlıyoruz.

İlginizi Çekebilir