SES’ten kan bağışı çağrısı: Kızılay’a güvensizlik de olsa kan bağışına devam etmeliyiz

Sağlık ve İnsani Hizmetler Sendikası (SES) kan bağışı çağrısında bulundu. “Çadır satışı, kan satışı, erzak satışı vs. tüm olumsuzluklar, kan bağışı sürekli olmalıdır. Kan bağışının hayat kurtardığının bilinciyle, bir başka insanın daha hayatını kurtarmak için mutluluk içinde önemli bir dayanışma olan kan bağışından başta üyelerimiz olmak üzere tüm halkımıza çağrıda bulunuyoruz.

Kızıllay’ın kan arzının tehlikeli boyutlara düştüğü iddialarının ardından bugün sosyal medya hesabından açıklama yapan SES, Kızıllay’a olan güvensizliğin kan bağışına olumsuz etkisinin daha çok sağlık kuruluşlarında görüldüğünü belirtti.

“KAN BAĞIŞINDAN NEFRET ETMEMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

Vatandaşları “kan bağışından kaçınmamaya” davet eden SEC açıklaması şöyle:

“Kızılay’a yönelik artan güvensizliğin (çadır satışı, kan satışı, gıda satışı vb. nedenlerle) olumsuz sonuçlarını maalesef sağlık kurumlarımızda her zamankinden daha iyi görebiliyoruz. Tüm olumsuzluklara rağmen kan bağışı sürekli olmalıdır. Bu nedenle bizleri en sert şekilde eleştirecek, şeffaf ve toplum yararına hareket edecek bir Kızılay oluşturmaya çalışırken bir yandan da dayanışma içinde yaşatma ve yaşatma çabalarımızı artıracağız. Kan bağışının hayat kurtardığının bilinciyle, bir başkası için yeniden hayata tutunmanın mutluluğu içinde önemli bir dayanışma olan kan bağışından başta üyelerimiz olmak üzere tüm halkımızı bağışlamaktan geri durmamaya çağırıyoruz.”

İlginizi Çekebilir