Spotify, Spotify Live ses uygulamasını kapatıyor

Spotify, rakibi Clubhouse canlı performans uygulaması Spotify Live’ı kapatıyor.

Spotify, 2021’de Betty Labs’ı 62 milyon dolara satın aldıktan sonra Greenroom adlı bir uygulama çıkardı ve kullanıcılarının uygulamayı kullanarak canlı yayın yapmasına olanak sağladı. Nisan 2022’de Spotify, Greenroom’un Spotify canlı ses özelliklerini Spotify uygulamasına entegre etti ve Greenroom’u Spotify Live olarak yeniden adlandırdı.

Şimdi Spotify, Music Ally’ye Spotify Live uygulamasını desteklemeyi bırakmaya karar verdiklerini duyurdu. Ancak canlı yayın özelliklerini ana uygulamasında test etmeye devam edeceğini belirtti.

Spotify Music Ally sözcüsü, “Spotify kullanıcılarının canlı sesle nasıl etkileşime girdiğini öğrendikten ve biraz tecrübe ettikten sonra, Spotify Live uygulamasını kullanımdan kaldırma kararı aldık” dedi. “Spotify ekosisteminin geleceğinin hayranlar ve kreatifler arasında canlı bir etkileşim olduğuna inanıyoruz. Ancak öğrendiklerimize göre, artık bağımsız bir uygulama olarak bir anlam ifade etmiyor” dedi.

Canlı ses uygulamasını kapatan tek şirketin Spotify olmadığını da belirtelim. Geçen yıl Clubhouse benzeri Canlı Ses Odalarını Facebook Live’a entegre eden Facebook, 2021’de tanıttığı kısa bir ses paylaşım aracı olan Soundbites dahil olmak üzere bir dizi ses ürününü kapattığını duyurdu.

Kaynak: Spotify, Spotify Live ses uygulamasını kapatıyor – TechCrunh

İlginizi Çekebilir