Suat Toktaş, CHP Grubu’na basın danışmanı oldu

Gazeteci Suat Toktaş, Meclis’teki CHP grubuna basın danışmanı olarak atandı. Tunjay Keser’in geçen hafta Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) üye seçilmesinin ardından CHP’li grubun basın danışmanı boştu.

RTÜK üyesi Okan Konuralp’in milletvekili adaylığı nedeniyle istifa etmesi üzerine CHP Meclis Grubu Basın Danışmanı Tuncay Keser göreve aday oldu ve TBMM Genel Kurulu’nda RTÜK üyesi seçildi.

CHP Meclis Grubu’nda boşalan Basın Müşavirliği üyeliğine bugün atama gerçekleşti. CHP Meclis grubundan bugün alınan bilgiye göre, gazeteci Suat Toktaş’ın grubun basın danışmanı olduğu ve grup başkan yardımcısı Özgür Özel ve genel sekreteri Celine Sayek Böke ile birlikte kampanya ofisinde de görev yapacakları belirtildi.

SUAT TOKTAŞ KİMDİR?

Suat Toktaş, 1968 yılında Elazığ’da doğdu. Meslek hayatına 1988 yılında Ankara’da Günaydın gazetesinde muhabir olarak başladı. Yazılı basında 3,5 yıl geçirdikten sonra televizyon sektörüne geçiş yaptı.

Toplumsal olaylar, çalışma hayatı, siyaset ve meclis muhabirliği, ardından HBB, Star, Kanal D, ATV, BRT gibi kanallarda editörlük yaptı. 1999 yılında CNN Türk’e geçen Suat Toktaş, önce Ankara’da sonra İstanbul’da kanalda editörlük ve haber yönetmenliği yaptı. Toktaş, CNN Türk’te 10 yıl geçirdikten sonra Habertürk TV’ye geçti ve 5 yıl haber merkezini yönetti.

Suat Toktaş, Habertürk’ten ayrıldıktan sonra Haber Global kanalını kurup yayına aldı ve kanalla yollarını ayırdı. Toktaş daha sonra Youtube’da yayınlanan Babıali TV’de günlük siyasi tartışma programlarına ve TV 5 Televizyonunda haftalık siyasi tartışma programlarına ev sahipliği yaptı. Toktaş, 17 Nisan 2020’den ayrıldığı 16 Eylül 2022’ye kadar Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptığı Halk TV’de çalıştı.

İlginizi Çekebilir