Suriye: İsrail Şam’a saldırdı, iki sivil öldü

Suriye, İsrail’in başkent Şam çevresindeki bazı noktalara düzenlediği hava saldırılarında iki sivilin hayatını kaybettiğini ve maddi hasar meydana geldiğini duyurdu.

Suriye devlet haber ajansı SANA’ya konuşan askeri bir kaynak, bugün saat 00.15 sıralarında İsrail’in Golan’dan Şam’ın bazı noktalarına ve güney bölgesine hava saldırısı düzenlediğini söyledi. Suriye hava savunma sistemlerinin füzelerin çoğunu düşürdüğünü kaydeden kaynak, saldırının iki sivili öldürdüğünü ve maddi hasara yol açtığını söyledi. Reuters, İsrail ordusunun yorum yapmaktan kaçındığını yazıyor.

“BİR HAFTADA DÖRDÜNCÜ SALDIRI”

İsrail gazetesi Ha’aretz’in haberine göre, söz konusu roketli saldırı, Suriye’nin İsrail tarafından gerçekleştirildiğini iddia ettiği geçtiğimiz hafta içinde gerçekleşen dördüncü saldırı.

2 Nisan Pazar günü düzenlenen terör saldırısı sonucunda İslam Devrim Muhafız Ordusu’na bağlı iki subay ile beş Suriye askerinin şehit olduğu bildirildi. Suriye, 30-31 Mart’ta başkent Şam’a iki roket saldırısı daha duyururken, 3 Mart’ta Şam’da bir araba patlaması meydana geldi. Araç patlamasında ölen olmazken, saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı.

İlginizi Çekebilir