Tarihe “ince” bir not düşelim

Elbette İnce’nin adaylığı doğru! Bir aday olarak seçmenlere birden fazla iletişim kanalı kullanarak da ulaşmak istiyor.Rakipleriniz sizi övüyorsa, kendinizden şüphelenmelisiniz. kelime bana kendimi hatırlatıyor.

Muharrem İnce, mücadelesini yıllar önce TBMM’de yayımlamış; kitap, “İşte Sayın İnce” basıldı.

Birinci Kitapinfazdan“Tarz olduğunu düşündüm, uzak durdum.

Ancak İnce’nin kitabıülke işleri“Yaklaşımını dile getirdiği bir çalışma oldu.

Ben de “Tarihe “ince” not düştüBu kitabı ismiyle değerlendirdim.

Kabul etmeliyiz ki”kendine özgüsiyasetçi Muharrem İnce; Üstün belagat eklediğinizde ne yapacağı, nasıl davranacağı kestirilemeyen bir insanla karşı karşıya kalırsınız.

2018’de CHP’nin cumhurbaşkanı adayı oldu; Kelime kelime ekleyen, kelime kelime üreten konuşmalarıyla sokakları süpürdü, sözlerini halkımızın günlük hayatta kullandığı kelimelerle birleştirdi.

Beklenti yükseldi; Seçimlerin ikinci turda yapılacağına olan inanç güçlendi.

SAHİP OLMAK İSTEMİYORUZ

Bu olmadı!

O geceEn son karargah olarak seçtikleri otele girerken görüldü; bir daha hiç görülmedi

İnançlarımızasılsız” değildi amaterk edilmiş“Terk edildi.

Seçmenlerin sandık işini durdurmak için ESKİ önünde toplanma talebi kabul edilmedi; CHP’li”provokasyon” Aksanıyla uzak durdu ve İnce uzun süre ortadan kayboldu ve ardından “adam kazandı“mesaj ile işimiz”yedirdiler”.

Uzun bir aradan sonra bile bu bir tesadüf.”Bu otel“Sahibiyle de etkileşim kurma fırsatım oldu; kelime dönüyoro geceKendine geldi.

Şimdi ölmüş olan bu adam şöyle dedi:tamam seçilmediİnce hakkında birçok yazı yazmış, kendisini zaman zaman öven biri olarak onun bu değerlendirmesi beni çok yaralıyor.

Onu fırlattım; İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığı nedeniyle şu sıralar haber programlarına sık sık konuk olduğunu hatırladım.

Hatırladığım başka şeyler de var…

Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday çıkmayacağını da televizyon programında söylemiş; sonra karşısına çıktı. Daha sonra yaşadıyüksek gelgit“Bunu da herkes hatırlıyor.

“Ne çelişki” Onlara konuşmalarını hatırlatmıyorum.

Yapılan her sözleşme, söylenen her söz kendi şartlarına göre değerlendirilmelidir; Koşullar değiştikçe sözleşmelerin değişebileceğini biliyoruz.

AKIL GÜCÜNE SAHİBİZ

gen diyor”Mücbir Sebepneyle karşı karşıyayız”; O “Mücbir Sebep“Başta Türkiye’nin geleceği olmak üzere hepimizi olumsuz etkileme riski taşıdığını” da biliyoruz.

Aday kesinlikle doğru olandır!

Bir aday olarak seçmenlere birden fazla iletişim kanalı kullanarak ulaşmak istiyor…

Bununla, “Rakipleriniz sizi övüyorsa, kendinizden şüphelenmelisiniz. Bu kelime bana kendimi hatırlatıyor.

Bakın bir haber kanalından çıkıp diğerine geçiyor.

İnce, her programda zaman zaman yer aldı”sallayarakNRP’yi ve dolayısıyla Kılıçdaroğlu’nu oklarının hedefi haline getirmesi, kendisine gösterilen ilginin sebebi olabilir mi?

Popülaritesinin farkında değil diye saflaştırılabilir ama aynı kanalların aynı niteliklere sahip başka bir adaya, Sinan Ogan’a aynı sıcaklığı göstermediğinden şüpheleniyor mu?

Çıktığı her programda zaman zaman iktidara geldi.sallayarakNRP’yi ve dolayısıyla Kılıçdaroğlu’nu oklarının hedefi haline getirmesi, kendisine gösterilen ilginin sebebi olabilir mi?

bu bir fırsat“NRP Serenkam’ı yok etmek için kendisine verilen her fırsatı kullandığını belirterek,”Kötü üslup, doğru sözün uygulayıcısıdır.Atasözünü hatırlatıp kapatmak istiyorum.

Daha önce oy verdim, buna hakkım var, bunu hemen geri istiyorum“Konuşmak istemiyorum. Ne de olsa o gün adaydı, kayıtsız şartsız oy kullandık.

Sonrasında çizdiği zikzaklar umurumda değil; Sonunda kişi kendini çizer.

Ama hepimiz biliyoruz ki bugün Türkiye uçurumun kenarında ve onu oradan alıp güvenli bir yere götürmemiz gerekiyor; Bunu yapmak için işbirliği yapmalıyız.

İnsu’nun bu süreçten kurtulamadığını bilmekte fayda var.

ÇILGIN BİR KOŞUCU OLMA

kendisi için”vahşi koşucubir benzetme yapılır; ağır benzetme, ama “karşılaştırmada hata yok‘ onlar söylüyor.

Stefan Zweig’in Türkçe’ye çevrilen çok sayıdaki kitabından biri.çılgınca”Malezya dilinden ödünç alınmış bir terimdir ve ne yazık ki “sersemlemiş, öfkeden deliye dönmüş” anlamına gelen.

Başka bir deyişle “delirmek” olarak da adlandırılabilir. En büyük özelliği kendine ve başkalarına büyük zararlar vermesiydi.çılgınca“Görkem.

İşe dönelim.

İnce’den beklenen, bizim için koşulsuz, yıpratıcı ve dolayısıyla yorucu olan mevcut hükümetin devrilmesi için üzerine düşeni yapmasıdır.

Geleneği bozmayalım ve Nazım’ın şiiriyle bitirelim.

İnsanlar yaralı, yorgun, fakir,

en yırtıcı düvelerle savaştı ama,

savaştı, iki katına köle olmayın,

iki kere soymamak için

Çağrımız bu yola yöneliktir.

İlginizi Çekebilir