Termik santral il başkanlığı binasına ateş açan zanlılar adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul Seyrantep’te CHP İl Başkanlığı binasına düzenlenen silahlı saldırının ardından dün adliyeye götürülen 3 zanlı, yurt dışına çıkış yasağı imzalamaları ve en yakın karakolda imzalamaları şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, 6 Nisan Perşembe günü saat 04:00 sıralarında meydana geldi. CHP Cumhurbaşkanlığı Köşkü yakınında havada çıktığı bildirilen yangınla ilgili yapılan incelemelerde, yangının Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nave Stadı’ndan TEM Otoyolu’na Edirne istikametinde seyir halindeki bir araçtan çıktığı belirlendi. .

Polisin videoyu izlemek için çalışma yapmasının ardından otomobil sahibi Arif P. (26), Berkan Ö. (22), Anıl Ö. (20) ve Ferhat E.E. (23) gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 zanlı, dün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

Savcılık tarafından sorgulanan zanlılardan olay anında araçta bulunmayan Anıl Ö.’nün tahliyesine karar verildi. Diğer 3 zanlı ise adli kontrol için adliyeye sevk edildi. Nöbetçi hakim tarafından sorgulanan 3 zanlı, yurt dışına çıkış yasağı ve en yakın polis karakolunda imza şartıyla serbest bırakıldı.

Havaya ateş etme eylemi gerçekleştirdiği ve yapılan tüm aramalara rağmen yakalanamadığı kamera tarafından kaydedilen E.D. hakkında tutuklama dilekçesi verildi. Olay gecesi yaşanan silahlı çatışmayı sosyal medya hesabından canlı yayınlayan zanlılardan E.D. bina.

İlginizi Çekebilir