THY bugün 81 tahliye seferi daha yapacak

THY, bugün 81 tarifeli seferle bölgeden 14 bin 454 depremzedeyi tahliye ediyor.

Maraş depremlerinin ardından THY, bölgeden 1.646 tahliye seferi ile 296.819 depremzedeyi taşıdı. THY bugün 81 tarifeli seferle bölgeden 14 bin 454 depremzedeyi tahliye edeceğini duyurdu.

THY, depremlerin ardından bölgeye insani yardım, arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılması ve depremzedelerin tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor.

THY Basın Danışmanı Yahya Yustyun, 6-21 Şubat tarihleri ​​arasında bölgeye bin 667 arama kurtarma ekibinin sevk edildiği bin 646 uçakla 296 bin 819 depremzedenin tahliye edildiğini söyledi.

THY, bugün için planladığı 81 seferle bölgeden 14 bin 454 depremzedeyi tahliye ettiğini duyurdu. 200 THY çalışanının da deprem bölgelerindeki havalimanlarında yoğun operasyonlar yürütmek üzere görevlendirildiği belirtildi. THY Teknik A.Ş. Türkiye’ye insani yardım taşıyan tüm uçaklara da ücretsiz bakım sağlayacak.

Tahliye seferlerinin yanı sıra Turkish Cargo’nun bölgeye yurt içi ve yurt dışı yardım ulaştırdığı ve ilaç, gıda, giysi, jeneratör, hijyen kiti, battaniye ve çadırların da bulunduğu 12 bin 498 ton insani yardım malzemesinin taşındığı açıklandı. 208 kargo uçuşu ile. Turkish Cargo’nun bugün gerçekleştireceği 12 seferle bölgeye insani yardım ulaştıracağı açıklandı.

AÇILIŞ UÇUŞLARI 1 MART’A KADAR ÜCRETSİZ

Öte yandan THY’nin ücretsiz rezervasyon süresini 1 Mart’a kadar uzattığı bildirildi. Mobil uygulamada, rezervasyonu olmayanların uçuşlardaki müsaitlik durumuna göre ilk gelen alır prensibiyle uçağa alınacağı ve tahliye uçuşları için biletlerin ücretsiz olarak düzenlenebileceği de belirtildi. ve web sitesinde.

İlginizi Çekebilir