TİP lideri Erkan Baş’tan Destici’ye yanıt: Ülkemizdeki milyonlarca Yugoslav göçmen küskün

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, kendisine eziyet eden BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ye şunları söyledi: “Ülkemizde milyonlarca Yugoslav göçmen küskün. Ajan olmakla suçlananlar, Almanya doğumlu milyonlarca işçinin çocuklarıdır.”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Talat Atilla ve Tamer Korkmaz ile birlikte TV100’deki Rodina programına konuk oldu. Destici, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş’a adanan programa ilişkin yaptığı konuşmada, “Alman istihbaratının kontrolünde büyüdü ve Türkiye’ye gönderildi.”

Destici, “Adam Tito kaldı, Yugoslavya’da Tito rejimi vardı. Buradan Almanya’da geçiyorsunuz. Tamamen sol örgütlerde. Belli ki Alman istihbaratının kontrolünde büyütüldünüz ve Türkiye’ye sürüldünüz. Gerçek soyadın ne? Rusoviç. Türkiye’de Baş kullanıyorsunuz. Bash adında bir politikacı kimdir? TİP genel başkanından bahsediyorum. Rusoviç suretinde Türk halkının karşısına çıkabilecek misiniz? Google’ı açın. Gerçekleri halktan saklamayı doğru bulmuyorum” dedi.

Erkan Baş, Desteci’nin sözlerine Twitter’dan yanıt verdi. Erkan Baş, “Ben bu kişiyi ciddiye almıyorum ama benim işim de yok” dedi. Almanya’da doğan milyonlarca işçi çocuğu ajan olmakla suçlanıyor. Irkçılık budur. Suyun öte yakasındaki, yurt dışındaki işçilerin haysiyetine yenik düşeceksiniz.

“Gizli” bilgi dediği şeye herkes kolayca erişebilir. İlk görselde benim için açılan Wikipedia sayfasını, ikinci görselde yazdığım “Yaşam İçin Sosyalizm” kitabındaki satırları okuyabilirsiniz. Irkçılık bir komplodur, ırkçılık bir aldatmacadır. Bu sadece basit bir örnek” dedi.

İlginizi Çekebilir