TİP’ten Erdoğan ve yetkililere ceza davası

Kahramanmaraş depremleri sonrasında meydana gelen ölümler, yıkımlar ve mağduriyetler nedeniyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye İşçi Partisi’ni (TİP); Bakanlar, Kızılay, AFAD ve diğer tüm sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ceza davası açılması için başvuruda bulundu.

TİP, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen iki şiddetli deprem nedeniyle meydana gelen ölüm, yıkım ve sakatlık nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar, Türk Kızılayı, AFAD yetkilileri ve diğer tüm sorumlular hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. . TİP’in bu akşam sosyal medya hesabından yaptığı suç duyurusuna ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonucunda meydana gelen can kaybı, yaralanma, yıkım, ihmal ve benzeri kanunsuzlukların sorumlusu başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partimiz adına; TC’nin bakanları, Türk Kızılayı, İçişleri Bakanlığı’na bağlı AFAD yetkilileri ve bu süreçten birinci derece sorumlu olan herkes hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk.

Asrın davasında iddianameye ek niteliğindeki bu ceza davasını saygıyla kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İlginizi Çekebilir