TPP, milletvekili adaylığı için başvuruları kabul etmeye başladı

CHP bugünden itibaren milletvekili aday adaylığı başvurularını kabul etmeye başladı. Başvurular 20 Mart Pazartesi günü sona erecektir. Acil bir durumda bu süre uzayabilir.

CHP, 14 Mayıs genel seçimlerinde partisinin milletvekili adayı olmak isteyenler için bugün başvuru sürecini başlattı. Son başvuru tarihi 20 Mart olan CHP fabrikasında, Cumhurbaşkanlığı Adayı ve Millet İttifakı Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine adaylık başvurularını değerlendirmek üzere 8 kişilik komisyon kuruldu. Komisyon, 81 il için yaptığı çalışmaların ardından rapor hazırlayacak.

Bu arada CHP Genel Sekreterliği’nin taşra teşkilatlarına gönderdiği mesajda, milletvekili adayı başvuru ücretinin 30 bin lira olarak belirlendiği belirtildi. Buna göre; Gençler, kadınlar ve yüzde 40’ın üzerinde engelli olanlar milletvekili adaylığı için 15 bin lira ödeyecek. Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Adıyaman, Osmaniye ve Gaziantep deprem bölgelerinden başvuranlardan ücret alınmamaktadır. Adaylardan 3.000 lira kayıt ücreti alınacaktır.

İlginizi Çekebilir