Trabzon Valiliği CHP çadırına izin vermedi, Kılıçdaroğlu için platform kuruldu.

Millet İttifakı’ndan cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun Trabzon ziyareti için çadır kurulmasına valilik izin vermedi. Ardından Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun vatandaşlarla buluşacağı alana platform kuruldu.

Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Trabzon’da “millet mitingi” için kuracağı çadıra izin verilmedi. AKP Trabzon Milletvekili Salih Kora, valiliğin izin verdiği çadırın kurulmasını engellemek için araya girdi.

Kılıçdaroğlu, bugün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte Trabzon’da olacak. Kılıçdaroğlu’nun katılacağı “millet mitingi” için Atatürk Meydanı’na 3 bin kişilik çadır kurulması istendi.

CHP’nin Trabzon valiliğine yaptığı başvuru kabul edildi ve çadırlı tırlar şehre geldi. Bu sırada Trabzon’da CHP Milletvekili Ahmet Kaya’yı aramayı başaran AKP’li partili Kora, meydana çadır kurulmasına izin verilmeyeceğini söyledi. Kora’ya valilik yönetiminin çadır kurma izni verdiği bilgisi verildi. İlk etapta anlaşma sağlansa da dün gece çadır kurulamadı.

Ardından Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun vatandaşlarla buluşacağı alana platform kuruldu.

İlginizi Çekebilir