TRT reklamı yayınlamadı, CHP suç duyurusunda bulundu

CHP, kamu kanalı TRT’nin seçim öncesi kampanya filmi “Bahar Yine Gelecek”i yayınlamadığı iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 14 Mayıs seçimleri için hazırladığı “Bahar Yine Gelecek” tanıtım filmini TRT’den göstermesini istedi. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla filmin TRT 1, TRT Haber ve TRT Spor’da yayınlanması için TRT Genel Müdürlüğü’ne yapılan başvuru yanıtsız kaldı.

Tanıtım filminin yayınlanmaması üzerine CHPP yeniden TRT Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. “TRT’nin hukuka aykırı ve tarafsız olması gereken bu tavrını ironik bulduğumuzu belirtmeliyiz. Ayrıca böyle bir tutum Kuruma maddi kayıplar da yaşatmaktadır.”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve kurtarıcısı Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhurbaşkanı’na yönelik bu hukuksuz muameleye son verilmeli ve TRT 1, TRT Haber ve TRT Spor’da “Bahar Yine Gelecek” adlı tanıtım filmi çekilmelidir. Bunu talep ediyoruz.”

PE SUÇ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

CHP Medya ve Kurumsal İletişim Başkanı Başdanışmanı Tuncay Özkan, TRT’nin açıklamasına tepki gösterdi. CHP, TRT’nin kamu yayıncısı olması gerekirken üzerine düşen görevi yerine getirmediğini öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunarak sorumlular hakkında kamu davası açılmasını talep etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarının TRT ekranlarında yayınlanmadığı hatırlatılan suç duyurusunda mitinglerin yayınlanmadığı ve CHP liderinin konuk olarak davet edilmediği belirtildi.

İlginizi Çekebilir