Türk Hava Yolları, deprem bölgesinden ücretsiz tahliye seferlerini uzatıyor

Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgeden tahliye seferleri düzenleyen Türk Hava Yolları (THY), bu tahliye seferlerinin 1 Mart’a kadar ücretsiz olarak devam edeceğini duyurdu.

Türk Hava Yolları, Kahramanmaraş depreminden etkilenen illerden tahliye seferlerinin 1 Mart’a kadar ücretsiz olarak devam edeceğini duyurdu.

Havayolunun sosyal ağında konuyla ilgili olarak yayınlanan mesajda, “Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’dan tahliye seferlerimiz 1 Mart 2023 tarihine kadar ücretsiz olarak devam edecek. Tahliye sürecini kolaylaştırmak için randevu alarak havalimanına gelmeniz gerekmektedir. Rezervasyonlu yolculara öncelik verilecek olup, rezervasyonu olmayan yolcular müsaitlik durumuna göre kabul edilecektir.

3 BİN 32 UÇUŞ YAPTIN

Depremin olduğu ilk günden itibaren arama kurtarma ekiplerini yanında taşıyan THY, düzenlediği tahliye seferleri ile 265 bin 754 vatandaşı taşıdı. Açıklamayı yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekshi, “Şu ana kadar depremle ilgili 1.516 gidiş-dönüş (3.032 uçuş) gerçekleştirdik. 265 bin 754 vatandaş tahliye edildi. 143.740 kurtarma ekibi ve insani yardım görevlisi aldık. 177 kargo seferiyle 10.753 ton insani yardım taşıdık.

İlginizi Çekebilir