Türkiye İşçi Partisi: “Milletimiz AKP-MHP ittifakına karşı tek ve ortak adayla ayakta durabilecektir”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), “Ülkemizi kurtarmaktan çok kendi çıkarlarını düşünen tüm girişim ve niyetler, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkar için kullanmaktadır. , Saray karşısında bugüne kadar besledikleri halkın iradesini zayıflatacak, yıkılmaya mahkum… Saray karşısında iradesini ve kararlılığını koruyacak, AKP-MHP ittifakına tek ve ortak adayla direnmeyi başaracaktır. , prensipler üzerinde anlaşarak 20 yıllık karanlığın sonunu getiriyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarının ardından bu akşam TİP MYK sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. “Ülkemizin kurtuluşundan çok kendi çıkarlarını gözeten, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkarları için kullanan, Saray’a karşı besledikleri halkın iradesini zayıflatan her türlü girişim ve niyet yıkılmaya mahkumdur. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: mesaj.

TİP MYK’dan yapılan yazılı açıklama şöyle:

“ÜLKEMİZ BU KURALDAN ÇIKMALIDIR”

“Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine yaklaşıyor. Halka karşı işledikleri bütün suçları gizlemek, buna yeni suçlar eklemek ve baskıcı talan politikasını sürdürmek için bu seçimler saray hükümeti için bir beka sorununa dönüştü. Türkiye, Saray’ın bekası ile ülkemizin geleceği arasında bir yol ayrımına gelmiştir. Türkiye İşçi Partisi her zamanki sözünü söylemeye devam ediyor: Ülkemiz bu egemenlikten bir an önce kurtulmalıdır. Bu özgürleşmenin tek öznesi halkın kendisidir.

“AŞAĞIDAKİ SEÇİMLERİ PAZARLIK VE DEĞİŞİM YOLUYLA SİYASİ YAĞMURA YOL AÇMAK İÇİN KULLANAN TÜM GİRİŞİMLER VE NİYETLER BAŞARISIZ OLACAKTIR”

Ülkemizin kurtuluşundan çok kendi çıkarlarını gözeten, yaklaşan seçimleri pazarlık ve şantaj yoluyla siyasi çıkar için kullanan, bugüne kadar yetiştirdiği insanların iradesini zayıflatan her türlü girişim ve niyet başarısızlığa mahkumdur.

“HALKIMIZ AKP-MHP İTTİFAKINI İLKELERE KARŞI TEK VE ORTAK ADAY İLE KAZANACAKTIR”

Saray otoritelerini alt edin, saltanat sevdalılarını görevlerinden alın, bugüne kadar işlenen suçların hesabını verin ve birlikte güzel bir gelecek inşa edin; Bütün bu tarihi ve karmaşık görevler bir kez daha halkımızın üzerine düştü. Halkımız, Saray karşısında iradesini ve kararlılığını sürdürerek, AKP-MHP ittifakını tek ve ortak adayla, ilkelerde uzlaşarak karşı karşıya getirmeyi başararak 20 yıllık karanlığı sona erdirecektir.

“PARTİMİZ ÜLKEMİZİN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN HİÇBİR SORUMLULUKTAN KAÇIRMAYACAKTIR”

Hangi hesapları kim yönetiyor? Partimiz, ülkemizi kurtarmak için her türlü sorumluluktan kaçmayacak ve bu sorumluluğu tüm muhalefet aktörleri nezdinde güçlendirmek için elinden gelen çabayı sarf edecektir. Türkiye İşçi Partisi, halkın iradesine güvenmeye ve onun çıkarlarını temsil etmeye devam edecektir.

İlginizi Çekebilir