Tuzla’da 16 milyon lira değerinde kaçak akaryakıt ele geçirildi

İstanbul Tuzla’daki bir atık arıtma tesisinde düzenlenen operasyonda, kullanılmış madeni yağ ile yanıcı çözücüler, tiner ve akaryakıttan elde edilen ürünleri karıştırarak mazot ürettikleri tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı. Tesiste yapılan aramalarda 16 milyon lira değerinde kaçak akaryakıt ele geçirildi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Müdürlüğü tarafından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda yürütülen soruşturmada, kaçak akaryakıtın Tuzla’daki bir işleme şirketinin tesislerinde üretildiği belirlendi. “SKM 5607 uyarınca yakıt kaçakçılığı”.

3 Şubat 2023 tarihinde yapılan çalışmalarda Tuzla’da faaliyet gösteren bir rafineri şirketi, piyasadan yanıcı bir solvent, tiner ve fuel oil türevleri ile karışık madeni yağ toplayarak bunları işleyerek, karışık fuel oil üretti. halk arasında “10 numaralı tereyağı” olarak adlandırılır.

80 BİN 9 LİTRE YAKIT KAÇAĞI TESPİT EDİLDİ

Tek seferde ele geçirilen en yüksek miktar olduğu söylenen ve piyasa değeri yaklaşık 16 milyon TL olan 80,09 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Operasyon sırasında M.K. ve F.O. Zanlılar gözaltına alındı. Şüpheliler hakkında adli işlem başlatıldı.

İlginizi Çekebilir