Twitch CEO’su Emmett Shear istifa etti

16 yıl Twitch CEO’su olarak görev yapan Emmett Shear, bayrağı Dan Clancy’ye devredecek ve şirkette danışman olarak görev yapacak.

Twitch’in kurucu ortağı Emmett Shear, dün bir blog gönderisinde şirkette geçirdiği 16 yılın ardından hemen geçerli olmak üzere istifa edeceğini duyurdu.

Twitch, kurucu ortak Justin Kahn’ın hayatını 7/24 yayınladığı bir realite şovuna ev sahipliği yapmak için tasarlanmış bir canlı video sitesiydi. Aslında Twitch’in adı o zamanlar Justin.tv idi.

İkili, popüler oyunu canlı yayınlamaya odaklanmak için 2011’de platformu Twitch’e geçirdi. Amazon, 2014 yılında Twitch’i 970 milyon dolara satın aldı.

İstifasında Twitch’i kendi yetiştirdiği bir çocuk olarak gördüğünü belirten Cher, “Bana ihtiyacı olduğunda her zaman yanında olmak istesem de 16 yaşında bir Twitch’in evden çıkmaya hazır olduğunu hissediyorum. ve kendi başınıza bir maceraya atılın.”

Twitch’in yeni CEO’su, platforma 2019 yılında Yaratıcılar ve Topluluk Deneyimi Başkan Yardımcısı olarak katılan ve en son şirketin Başkanlığını yürüten Dan Clancy olacak. Emmett Shear, şirketteki görevine danışman olarak devam edecek.

kaynak: Twitch’in kurucusu Emmett Shear, CEO’luk görevinden ayrılıyor – engadget

İlginizi Çekebilir