Twitter A.Ş. daha fazla yok. X Corp. Twitter Inc.’i satın aldı

Gazeteci Laura Loomer, Twitter’ın X Holdings’in özel bir yan kuruluşu olan X Corp olduğunu söylüyor. ile birleşmesini gösteren yasal bir belgenin görüntüsünü yayınladı.

Lehmer, 2019 yılında hesabı kapatıldığında haraç yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Twitter’a dava açmıştı. Bahsi geçen belge, Lehmer ile Twitter arasındaki dava sonucunda ortaya çıktı.

Belge, Willkie Farr & Gallagher LLP ve aralarında Johnathan Patchen, Michael Gottlieb, Meryl Conant Governski, Kristin E. Bender ve Yuhan Alice Chi’nin de bulunduğu avukatlar tarafından imzalanmış görünüyor.

Loomer başka bir tweet’te şunları yazdı: “Twitter, Facebook, Jack Dorsey, Mark Zuckerberg ve Proctor and Gamble’a karşı devam eden RICO davasından mahkeme belgelerinde resmen ifşa edildi. Twitter Inc. artık mevcut değil.”

Diyelim ki X Corp’un sahibi. O da Elon Musk’tır. Musk, geçen yıl Twitter’ı satın almanın ardındaki amacının, sosyal ağ, mesajlaşma ve ödeme sistemini içerecek “her şey” uygulaması olan App X’i oluşturmak olduğunu söyledi.

Musk’ın bu hamlesi, X isimli süper bir uygulama geliştirme planlarının bir parçası olabilir.

Bu arada Musk’ın, platformdaki değişikliğin popüler olduğu bu sabah erken saatlerde “X” sembolünü tweetlediğini de hatırlatalım.

kaynak: Şirket resmi olarak X Corp ile birleştiği için Twitter “artık yok” – Fox Business

İlginizi Çekebilir