Ukrayna: Rusya’nın Zaporozhye’ye düzenlediği saldırıda ölü sayısı 10’a yükseldi

Rus ordusunun Ukrayna’nın Zaporozhye kentine düzenlediği roketli saldırıda ölenlerin sayısı 10’a yükseldi.

Ukrayna Devlet Acil Servisi’nin Telegram hesabından yapılan yazılı bir mesajda, 2 Mart sabahı saldırının düzenlendiği Zaporozhye’de bir evin enkazında arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Araştırma sonucunda 11 kişinin kurtarıldığı bilgisinin yer aldığı mesajda, ölü sayısının 10’a çıktığı, bugün biri çocuk 3 kişinin daha cenazesine ulaşıldığı kaydedildi.

İNSANLAR EŞYALARINI KIRMIZILIKTAN KURTARMAYA ÇALIŞIYOR

Bu arada Zaporozhye’deki moloz alanında arama kurtarma çalışmaları sırasında evleri yıkılan veya kısmen hasar gören bazı siviller de eşyalarını kurtarmaya çalışıyor.

İnsanlar, komşu ve akrabalarının yardımıyla, hasar gören evlerine girmek için özel izin alarak oradan mobilya ve bazı şeyleri çıkarıyor.

Eşiyle birlikte eşyalarını araca yükleyen Yulia Petreenko (42), yaptığı açıklamada, saldırı sırasında eşiyle birlikte evde olduklarını ve arka arkaya iki patlama sesi duyduklarını söyledi.

Petreenko, yaşadıkları evin kısmen hasar gördüğünü belirterek, “İlk patlama oldu, camlar kırıldı. Yaklaşık yarım dakika sonra ikinci bir patlama oldu. İkinci patlamadan sonra her şeyin çökeceğini düşündüm.” söz konusu.

Yetkililerden izin aldıktan sonra eve girip ev eşyalarını aldıklarını belirten Petreenko, geçici olarak kardeşinin evine taşınacaklarını ifade etti.

İlginizi Çekebilir