Uygulama mağazası Volkswagen araçlara geliyor

Volkswagen Cariad yazılımı; Spotify, araçlarına TikTok ve daha fazla uygulama eklemek için bir uygulama mağazası açıyor.

Volkswagen, araçları için bir uygulama mağazası oluşturmak için çalışmalara başladı. Volkswagen’in (VW) Cariad yazılım kolu tarafından açılan yeni uygulama mağazası sayesinde aralarında Spotify, Amazon Music, TikTok, Vector Unit ve FRVR’nin de bulunduğu onlarca uygulama Audi başta olmak üzere tüm VW Grubu araçlarına entegre edilecek. Kullanıcılar bu uygulamalara araçlara yerleşik dokunmatik ekranlardan erişebilecek.

Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulduğu gibi, uygulama mağazası bu yaz 2023 Audi A4, A5, Q5, A6, A, A8, Q8 e-tron ve e-tron GT modelleri için satışa sunulacak. Daha sonra tüm VW Grubu araçlarına entegre edilecek.

Öncelikle müzik, oyun, navigasyon, elektrikli araç şarj, haber, hava durumu ve sosyal ağlar gibi kategorilerde uygulamalar olacak. Bu uygulamalar arasında iHeart Radio, Tidal TuneIn, Chargehub, PlugShare, Vivaldi, Mappo, Road.Travel ve Yelp bulunur.

Kaynak: VW Cariad yazılım bölümü, Spotify, TikTok ve diğer yüzlerce aracı arabalara getirmek için uygulama mağazasını başlattı – TechCrunch

İlginizi Çekebilir