Writer’dan yeni bir çekirdek dil modelleri üçlüsü

Herkes ChatGPT’den bahsediyor, ancak yeni Writer modellerinin gösterdiği gibi, üretken yapay zeka daha dar uygulamalarda zaten başarılı.

ChatGPT ve Bard gibi üretken yapay zekanın web’in çeşitli yönlerinde nasıl devrim yaratacağına dair birçok ses duyuyoruz. Ancak daha dar sektörlere odaklanan şirketler şimdiden ilerleme kaydediyor. Bu şirketlerden biri olan Writer, kurumsal mesajlaşma asistanını desteklemek için üç yeni ana dil modelini duyurdu.

Şirket, müşterilerin bu modeller için kendi içeriklerini ve stil kılavuzlarını özelleştirmelerine olanak tanıyor; Bu noktadan itibaren yapay zeka, dahili standartlara göre metin yazabilir, yazılmasına yardımcı olabilir veya metni düzenleyebilir.

Yeni Writer modelleri, yazım hatalarını bulmaktan ve tercih edilen sözcüğü önermekten daha fazlasını yapar. Örneğin stili değerlendirebilir, içeriği kendisi yazabilir ve hatta işi bittiğinde doğruluğunu kontrol edebilir.

Ancak asıl çekici olan, Palmyra serisi modellerin iki küçük versiyonunda kurulumdan barındırmaya kadar her şeyin içeride yapılabilmesidir.

CEO May Habib bir basın açıklamasında “Hiçbir kurumsal lider, verilerinin bizimki de dahil olmak üzere başka birinin kurumsal modeli için yem olmasını istemez” dedi ve ekledi: “Müşterilere, diğer uygulamalar ve işlerle ilişkili riskler olmadan Writer’ın tüm avantajlarını sunuyoruz.” – AI modelleri. Kurumsal liderler, esas olarak kendilerine kendi LLM’lerini (büyük dil modelleri) verecek çözümlere yatırım yapmak istiyor” diye ekledi.

İşletme ve pazarlama yazılımı eğitimi almış Palimra; Small, Basic ve Large paketlerde sırasıyla 128 milyon, 5 milyar veya 20 milyar parametreli üç boyutta sunulmaktadır. İş modeli, diğer başarılı AI şirketlerine benzer: her şeyi ücretsiz olarak kurar ve yapılandırırsınız, ardından bin jeton için bir kuruş ödersiniz, bu da size yaklaşık 750 kelime verir.

Kaynak: Yazar, Kurumsal Kopyalama Verimliliğini Artırmak İçin Büyük Dil Modellerini Piyasaya Sürüyor – TechCrunch

İlginizi Çekebilir