Xiaomi’den yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü: Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

Xiaomi’nin yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü modeli Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, MWC 2023’te tanıtıldı.

Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği şirketlerinden biri olan Xiaomi, MCW 2023’te yeni Wireless AR Glass Discovery Edition’ı tanıttı.

Şirketin internet sitesinde yer alan habere göre; Snapdragon XR2 Gen 1 işlemci tarafından desteklenen Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, 50ms gecikmeyle kablosuz olarak çalışır. Şirket, bu büyük boy güneş gözlüklerinin dijital ve gerçek dünyaları harmanladığını ve en önemlisi, bir akıllı telefona fiziksel bağlantı gerektirmediğini söylüyor.

Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun, Twitter’da yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerinin magnezyum-lityum alaşımlı yapı ve karbon fiber malzemelerle hafif ama dayanıklı bir tasarıma sahip olduğunu ve elektrokromik lenslerle gerçekliğe ve sanal dünyaya tek tıklamayla kesintisiz erişim sağladığını söyledi.

Başka bir tweet’te Jun, “AR gözlük retina seviyesi ekranı ile Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, gerçekten sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor. Ek olarak, tescilli Xiaomi AR Gesture Control, sanal ve gerçek alan arasında kolay kontrol sağlıyor.”

Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition’daki mikro hareketler, kullanıcıların uygulamaları seçmek ve açmak, sayfalar arasında gezinmek ve ana sayfaya dönmek için uygulamalardan çıkmak gibi günlük uygulama işlemlerini kontrol etmek için bir akıllı telefon kullanmadan gerçekleştirmelerine olanak tanır.

Yükü hafifletmek için Xiaomi tarafından magnezyum-lityum alaşımı ve karbon fiber parçalarla üretilen AR gözlükleri 126g ağırlığında.Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition, özel yapım silikon oksijen anotlu pil ile donatıldı. 1200 nit mikro OLED ekranların yer aldığı üründe lenslerin önü elektrokromik ve sanal dünyaya odaklanmanız gerektiğinde otomatik olarak kararıyor.

AR gözlüğün ne zaman ve ne kadar satılacağı henüz belli değil.

Kaynak: Xiaomi yeni kablosuz artırılmış gerçeklik gözlüklerini sergiliyor

İlginizi Çekebilir