Yapay zeka kullanarak genç kızın sesini klonladılar ve fidye istediler

Yapay zeka, telefon dolandırıcılığını korkutucu bir boyuta taşıdı. Arizonalı bir anne, dolandırıcıların kızının sesini klonlamak için yapay zeka kullandığını ve ondan 1 milyon dolar fidye talep ettiğini söyledi.

Anne Jennifer DeStefano, 15 yaşındaki kızı Briana’nın kayak tatili sırasında bilinmeyen bir telefon numarasından “kızını kaçırdığını ve getirmezse ona zarar vereceğini” söyleyen bir dolandırıcı tarafından arandığını iddia etti. geri.” 1 milyon dolar.”

NBC’ye konuşan DeStefano, telefondaki adamın “Beni dinle, kızın bende. Polisi ararsan, birini ararsan onu uyuşturucuya boğacağımı, onunla işimi yapacağımı ve onu Meksika’ya bırakacağımı söyledi. Daha sonra kızının “Anne bana yardım et” dediğini ve ağladığını duyduğunu söyledi. Kızını kaçırmış gibi yapan adam önce serbest bırakılması için 1 milyon dolar istedi, ardından bu miktarı 50 bin dolara düşürdü. Hemen polisi arayan anne, kızının güvende olduğunu öğrendi.

DeStefano, telefondaki sesin tamamen kızına ait olduğuna inandığını belirterek, “Tamamen onun sesi, tonu, ağlama tarzıydı. O olduğundan bir an bile şüphe duymadım. Beni gerçekten etkileyen garip kısım buydu.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Ancak dolandırıcılar henüz tespit edilip yakalanmadı. DeStefano’nun kızına ait olabilecek bir telefon geldiğinde çaldığı seslerin yapay zeka tarafından klonlanmış olabileceği söyleniyor.

Kaynak: Kadın, AI’nın kızının sesini 1 milyon dolarlık adam kaçırma dolandırıcılığında klonladığını iddia etti – NDTV

İlginizi Çekebilir